Cieszyn Kultura i rozrywka

Na jednej huśtawce po trzech latach [ZDJĘCIA]

fot. Małgorzata Krawczyk

Fani sztuk teatralnych z zapartym tchem czekali na ten moment. W minioną niedzielę w cieszyńskim teatrze wystawiono sztukę teatralną “Dwoje na huśtawce”, której teatrem matecznym jest stołeczny Teatr Gudejko. Tym sposobem ta słodko-gorzka komedia romantyczna o parze młodych, zagubionych ludzi wróciła na afisz teatralny po trzech latach przerwy.

Tytułowa “huśtawka” podpowiada, że spektakl przepełniony jest emocjami. Nie zawsze tymi dobrymi, ale też  trudnymi, będącymi bliżej codzienności. Widz udaje się w prawie dwugodzinną podróż do świata Jurka i Giselle, w których brawurowo wcielają się Anna Dereszowska i Mikołaj Roznerski.

fot. Małgorzata Krawczyk

fot. Małgorzata Krawczyk

fot. Małgorzata Krawczyk

Reżyserem spektaklu jest Jerzy Gudejko, który wraz z aktorami pojawił się w Cieszynie. Przed spektaklem odbyła się próba wznowieniowa, a Roznerski i Dereszowska ogłosili na swoich oficjalnych profilach na Instagramie, że od września spektakl będzie pojawiać się w repertuarze instytucji kulturalnych w wielu miastach w Polsce.

fot. Małgorzata Krawczyk

fot. Małgorzata Krawczyk

Granie spektaklu po takiej przerwie to faktycznie, prawie jak premiera. Trochę się z Anią denerwowaliśmy, ale mieliśmy to jednak już we krwi. Okazało się, że wszystko pamiętamy i…poszło w Cieszynie. Było widać, że widownię też trochę poniósł nasz spektakl, były owacje na stojąco. To jest bardzo miłe. W Cieszynie grałem już wcześniej, ale nie pamiętam, który to był spektakl– mówił  Mikołaj Roznerski.

Rozmowa z aktorem już wkrótce na łamach Głosu Ziemi Cieszyńskiej.
google_news
E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments