Sport Wadowice

Wieczysta z Pucharem

W małopolskim finale Piłkarskiego Pucharu Polski, na stadionie Kalwarianki w Kalwarii Zebrzydowskiej o trofeum walczyli liderzy małopolskich IV lig – grupy zachodniej – Wieczysta Kraków i grupy wschodniej – Bruk-Bet Termalica II Nieciecza.

Krakowianie obronili tytuł sprzed roku pokonując rywali 2:1 (0:0). Gole: Maciej Jankowski, Sławomir Peszko; Patryk Pikul.

W przerwie przeprowadzono losowanie gospodarza pierwszego meczu barażowego o awans do III ligi. Niezależnie od wyników w pozostałych do rozegrania meczach, baraż zostanie rozegrany między dzisiejszymi rywalami – Wieczystą i Bruk-Bet Termalica II.

Pierwszy mecz zostanie rozegrany na stadionie Wieczystej 25 czerwca, a drużynę awansującą do III ligi poznamy 28 czerwca w Niecieczy.

Również w przerwie meczu przeprowadzono licytacje na rzecz kilkumiesięcznej chorej Zosi. Między innymi za szalik Wieczystej zapłacono 700 złotych, a za koszulkę Sławomira Peszki 1500 zł. Równocześnie przeprowadzono kwestę wśród widzów.