Wydarzenia Cieszyn

Na takim boisku można wygrywać. Znaczący lifting w Dębowcu

Boisko wielofunkcyjne w Dębowcu zostało zmodernizowane, po części siłami własnymi pracowników gminy i klubu, po części przez wyspecjalizowaną firmę. Na czym dokładnie polegały prace i jakie koszty pochłonęło to przedsięwzięcie?

Boisko wielofunkcyjne przy Szkole Podstawowej w Dębowcu wybudowane zostało w 2010 roku, a teraz doczekało się modernizacji. W ramach wykonanych działań zdemontowana została istniejąca nawierzchnia wypełniona piaskiem kwarcowym i zastąpiona piłkarską sztuczną trawą, uzupełnioną granulatem gumowym.

– Wszystkie prace przygotowawcze zostały wykonane wspólnie przez pracowników Urzędu Gminy Dębowiec, Szkoły Podstawowej w Dębowcu, Klubu Sportowego „Strażak” Dębowiec oraz lokalną firmę. Pozostałe prace polegające na dostawie i montażu nowej nawierzchni zostały zlecone zewnętrze firmie specjalizującej się w tego typu pracach. Całkowity koszt wykonania inwestycji wyniósł ponad 159 tys. zł – informuje zastępca wójta Gminy Dębowiec Krzysztof Wawak.

Wykonany remont boiska wielofunkcyjnego to początek modernizacji zaplecza sportowego w Dębowcu. Jak dalej wyjaśnia Wawak, kolejnym etapem będzie remont istniejącej sali sportowej na które Gmina pozyskała zewnętrze środki w wysokości 4.500.000,00 zł. Rozpoczęcie prac planuje się na początek 2023 r.

Nie tylko na boisku w Dębowcu, ale również na boisku wielofunkcyjnym w Iskrzyczynie wykonano prace budowlane. Powstało tam nowe oświetlenie. Zamontowano osiem lamp LED-owych, które umożliwią korzystanie z obiektu po zmroku. Inwestycja zrealizowana została w ramach funduszu sołeckiego sołectwa Iskrzyczyn, zaś jej koszt to ponad 31 tys. zł.

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
gratulacje
gratulacje
3 miesięcy temu

A jak przegrywać to na innym?
Najbardziej cieszą te prace wspólne przypominające dawny czyn społeczny.