Bielsko-Biała Kultura i rozrywka

Nagrodzeni twórcy i dobrodzieje kultury. Ikary przyznane

Fot. Wojciech Małysz

Wiesław Dziubek i Wojciech Kominiak, autorzy książki “Bielsko-Biała i okolice na dawnej pocztówce i fotografii w czasach II wojny światowej” oraz Tadeusz Moskała, artysta plastyk zostali laureatami nagród kulturalnych prezydenta Bielska-Białej za 2019 rok.

Ikary mają swoją markę i tradycję, to była już 27. edycja. W Bielskim Centrum Kultury zebrało się w sobotę wielu znakomitych gości. Ale najważniejsi byli artyści, to był ich wieczór, to oni mieli błyszczeć i tak też się stało.

Dyplomy honorowe trafiły do chóru Echo z Bielska-Białej (istnieje od 1919 roku!, dyplom odebrała dyrygent i kierownik artystyczna w jednej osobie, czyli Teresa Adamus) oraz do dobrodziejów kultury, firm FCA Poland (dyplom odebrał dyrektor Andrzej Piętka) i Aqua SA (dyplom odebrał prezes Krzysztof Michalski).

Najważniejsze nagrody trafiły do autorów imponującego albumu (Ikara odebrał Wiesław Dziubek, Wojciech Kominiak nie mógł uczestniczyć w uroczystości) oraz do uznanego artysty plastyka.

Uroczystość poprowadził (bardzo sprawnie) Przemysław Smyczek, naczelnik Wydziału Kultury i Sztuki, a prezydent Jarosław Klimaszewski wręczał nagrody i opowiadał i kulturze w mieście. O oprawę muzyczną zadbała Beata Przybytek (laureatka Ikara za 2013 r).

Więcej o laureatach oraz nominowanych napiszemy w najbliższym numerze “Kroniki Beskidzkiej”.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments