Bielsko-Biała Sport Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Puchar Świata: Kubacki – 3., Stoch – 4., Żyła – 7.

Skoczkowie powrócili do rywalizacji o Puchar Świata. Pierwszy konkurs po Turnieju Czterech Skoczni odbył się we włoskim Val di Fiemme. Polakom nie poszło najgorzej, ale…

Trzech biało-czerwonych uplasowało się w czołowej dziesiątce. Dawid Kubacki był trzeci, Kamil Stoch czwarty, a Piotr Żyła siódmy. Maciej Kot zajął 27. lokatę. Niestety do finałowej “30” nie awansowali Jakub Wolny i Stefan Hula.

W generalce Pucharu Świata nowym liderem został zwycięzca dzisiejszego konkursu, Karl Geiger (Niemicy)  – 719 pkt. Na czwarte miejsce awansował Kubacki – 504 pkt., szósty jest Stoch – 385 pkt., a Piotr Żyła – 16 (211 pkt.).

Kolejny konkurs rozegrany zostanie jutro (niedziela) , także w Val di Fiemme i też na średniej skoczni. Początek o 16.30.