Wydarzenia Bielsko-Biała Czechowice-Dziedzice

Najpierw wybudowali gigantyczne magazyny. Teraz zapłacą za kładkę nad DK1

Marian Błachut (z lewej) i Marek Niełacny. Zdjęcia: Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach

Wczoraj w czechowickim ratuszu podpisano porozumienie w sprawie budowy kładki dla pieszych nad drogą krajową nr 1. Przeprawa ma stanąć do końca przyszłego roku. Wybuduje ją firma 7R, oddająca przy tej drodze do użytku obiekty logistyczno-magazynowe i produkcyjne.

Porozumienie sygnowali burmistrz Marian Błachut i przedstawiciel Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Marek Niełacny.

– Ze względu na złożoność zadania, podpisanie porozumienia o czasowym użyczeniu gruntu pomiędzy dwoma podmiotami publicznymi (gminą i GDDKiA) było warunkiem koniecznym, umożliwiającym podmiotowi prywatnemu – spółce VRE 7R CD2 z Krakowa, budowę kładki na gruntach znajdujący się w pasie drogowym należącym do Skarbu Państwa, administrowanym przez katowicką GDDKiA – objaśniają w czechowickim urzędzie.

Na podstawie odrębnej umowy pomiędzy gminą a spółką 7R, inwestycja zostanie zrealizowana i sfinansowana przez 7R, która deklarację o sfinansowaniu i realizacji budowy kładki złożyła już w 2019 r., podpisując wówczas porozumienie w sprawie „Przebudowy skrzyżowania trójwlotowego drogi krajowej nr 1 z ul. Cichą w Czechowicach-Dziedzicach do skrzyżowania trójwlotowego o pełnych relacjach”. Gmina zobowiązana jest z kolei do wystąpienia o pozwolenie na realizację drogowej inwestycji lub do udzielenia pełnomocnictwa do wystąpienia o taką decyzję.

Gmina Czechowice-Dziedzice posiada obowiązującą umowę z inwestorem, na podstawie której przygotowana została już dokumentacja. Projekt budowy kładki pieszo-rowerowej nad DK1, która powstanie w rejonie skrzyżowania z ulicą Kopernika zakłada, że będzie to obiekt o długości 37,45 i szerokości 3 metrów, wyposażony w pochylnie, umożliwiające korzystnie z niego osobom na wózkach oraz rowerzystom.

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kasia
Kasia
1 rok temu

Nic tylko się cieszyć to dla bezpieczeństwa i wygody mieszkańców.

super
super
1 rok temu

Niewiadoma jest wartość, ile zapłacą?

Tadeusz
Tadeusz
1 rok temu
Reply to  super

Cyganka prawdę ci powie, a i może przytuli.

wiadoma w niewiadomej
wiadoma w niewiadomej
1 rok temu
Reply to  Tadeusz

Zbędne, przytulenie mnie przez Tadeusza zastępuje cały tabor z Cygankami. A prawdy od Tadeusza nie oczekuję, nie zwracam się o zaspokojenie zżerającej mnie, nie do wytrzymania – ciekawości. Uprzedzam wygibusy, jestem świadomy, że będę poniewierał się w piekle.