Porady i inspiracje Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Największe piłkarskie widowisko roku – pigułka wiedzy o Euro 2020

Euro 2020 to wielkie futbolowe święto. Startuje ono już niebawem, bo 11 czerwca 2021 roku. Chcesz dowiedzieć się więcej faktów na temat tego piłkarskiego eventu? Co sądzą o  euro 2020 bukmacherzy? W takim razie zapraszamy do zapoznania się z naszym dzisiejszym tekstem. Znajdują się w nim wszystkie niezbędne informacje, które warto przyswoić przed startem turnieju.

Jaki jest plan turnieju?

Do rozpoczęcia Euro 2020 pozostało… zaledwie kilka dni. Wszystko wystartuje 11 czerwca 2021 roku. W pierwszym spotkaniu tej piłkarskiej imprezy, która bez wątpienia jest wydarzeniem numerem 1 dla każdego fana futbolu, zagrają Włosi i Turcy. Areną zmagań będzie zaś Stadio Olimpico (albo jak kto woli Stadion Olimpijski) w Rzymie. W najbliższy piątek zostanie rozegrana tylko ta potyczka. Jej początek zaplanowano na 21:00. Potem będą odbywały się po trzy spotkania dziennie (o 15:00, 18:00 i 21:00). Emocji nie zabraknie, co do tego nie mamy żadnych wątpliwości. W grze są 24 reprezentacje narodowe (po cztery w sześciu grupach). Do fazy pucharowej awansuje 16 najlepszych ekip. Warto dodać, że będą to nie tylko triumfatorzy i zespoły narodowe z drugich miejsc, ale także cztery najlepsze ekipy z trzecich lokat. Faza grupowa potrwa do 23 czerwca włącznie. Potem rozpocznie się etap pucharowy (dokładnie trzy dni później). Decydujące spotkanie zaplanowano na 11 lipca 2021 roku (potyczka zostanie rozegrana na Wembley). To oznacza, że Euro 2020 potrwa przez dokładnie jeden miesiąc. W czasie tego futbolowego święta odbędzie się 51 spotkań. Dla każdego fana futbolu to znakomita informacja!

Gdzie będą rozgrywane spotkania?

W porównaniu do poprzednich imprez, tegoroczne Euro 2020 będzie nieco inne. Choćby z tego względu, że spotkania będą rozgrywane w kilkunastu… państwach. Wcześniej zdarzało się, że Mistrzostwa Europy były organizowane przez dwa kraje. Miało to miejsce np. w 2012 roku. Wtedy to impreza odbywała się na polskich oraz ukraińskich stadionach. Teraz to będzie jednak zupełna nowość. W jakich miastach będzie najwięcej piłkarskich emocji? Są to: Rzym, Baku, Kopenhaga, Monachium, Londyn, Budapeszt, Bukareszt, Sewilla, Amsterdam, Petersburg i Glasgow. Łącznie mecze Euro 2020 odbędą się na jedenastu stadionach. Tak, jak wspominaliśmy najważniejsze starcia będą rozgrywane na Wembley. Wszak tam odbędą się nie tylko spotkania fazy grupowej. Z tego atutu powinni zaś skorzystać Synowie Albionu, którzy podejmą kolejno Chorwatów, Szkotów i Czechów. Na Wembley będą odbywały się także potyczki półfinałowe i wielki finał (11 lipca 2021 roku). Warto dodać, że ze względu na koronawirusa mecze nie odbędą się zaś w Bilbao oraz Dublinie (tam mieli grać m.in. kadrowicze Polski). Te kandydatury zostały kilka miesięcy temu odrzucone. Kto jeszcze ubiegał się o organizację Euro 2020? Były to takie miasta, jak Cardiff, Mińsk, Bruksela, Solna, Skopje oraz Jerozolima.

Z kim zmierzy się Polska?

Większość kibiców interesuje to, jak zagrają Polacy. Z kim zmierzy się kadra wyselekcjonowana przez Paulo Sousę? Biało-czerwoni wchodzą do gry już 14 czerwca 2021 roku. W pierwszej potyczce Polska zagra w Petersburgu ze Słowakami. To zdecydowanie najłatwiejszy rywal. Potem będzie już o wiele trudniej. Pięć dni później podopieczni Paulo Sousy zmierzą się na wyjeździe z Hiszpanami. Miejscem zmagań będzie zaś słoneczna Sewilla. Na koniec grupowych zmagań Polacy, ponownie w Petersburgu, zagrają ze Szwedami. Mamy nadzieję, że Biało-czerwoni wyjdą z grupy. Zasady kwalifikacji są dość proste, ale i tak potrzeba nam trzech, czterech punktów, by to sobie zapewnić. Wydaje się, że kluczowe będzie zatem spotkanie ze Słowakami. Gdzie można zaś oglądać potyczki Euro 2020? Wszystkie spotkania, nie tylko reprezentacji Polski, będą dostępne na kanałach TVP (przede wszystkim chodzi o TVP Sport, a także TVP 1 i TVP 2). Co więcej, nie będzie brakowało transmisji w internecie. Każda osoba znajdzie zatem idealny dla siebie wariant. Warto dodać, że mecze Euro 2020 będzie można oglądać w 100% za darmo.

KB_lody
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments