Wydarzenia Bielsko-Biała

Najzdolniejsi z najzdolniejszych otrzymali stypendia

Fot UM B-B

Prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski spotkał się dziś w ratuszu ze szczególnie zdolnymi uczniami bielskich szkół. W trakcie spotkania wręczone zostały stypendia (a właściwie nagrody finansowe) za wybitne osiągnięcia w nauce.

Przyznawane są one w ramach „Lokalnego Programu Wspierania Edukacji Uzdolnionych Dzieci i Młodzieży pobierającej naukę na terenie Miasta Bielska-Białej”.

Otrzymują je uczniowie wszystkich typów szkół z terenu Bielska-Białej zarówno publicznych, jak i niepublicznych, którzy mogą pochwalić się wysoką średnią ocen (określoną w regulaminie), a także osiągnięciami w konkursach i olimpiadach przedmiotowych.
W tym roku stypendia otrzymały 64 osoby (23 uczniów szkół podstawowych, 28 z klas gimnazjalnych oraz 13 ze szkół ponadpodstawowych).

W przypadku uczniów szkół podstawowych (do klasy szóstej) wysokość jednorazowej nagrody wynosi 400 złotych. Jeśli chodzi o klasy gimnazjalne (oraz siódme i ósme klasy szkół podstawowych) kwota ta wynosi 800 złotych, a w przypadku szkół ponadpodstawowych 1000 złotych.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments