Bielsko-Biała Na sygnale

Nielegalni emigranci maszerowali dwupasmówką

Fot. SG

Strażnicy graniczni z Bielska-Białej zatrzymali trzech obcokrajowców, którzy nielegalnie przedostali się na teren naszego kraju. W piątek 29 lipca straż graniczna otrzymała informację o trzech cudzoziemcach idących poboczem drogi (DK1) w Czechowicach-Dziedzicach.

Na miejsce wysłano patrol, który sprawdził tożsamość mężczyzn pod kątem legalności ich pobytu w Polsce. – Okazało się, że obcokrajowcy nie posiadali żadnych dokumentów uprawniających ich do legalnego przebywania na terytorium RP – wyjaśnia straż graniczna. Do Polski wjechali ukryci w naczepie samochodu ciężarowego. W toku dalszych czynności (w obecności tłumacza) okazało się, że jeden z nich to Afgańczyk a dwaj pozostali deklarowali obywatelstwo pakistańskie. Zatrzymani mężczyźni wcześniej złożyli wnioski o ochronę międzynarodową na terytorium Rumunii. Cudzoziemcy przyznali się do nielegalnego przekroczenia  granicy i złożyli wyjaśnienia. Poddali się też dobrowolnie karze 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na okres próby 3 lat.

Sąd zadecydował, że zostaną umieszczeniu w ośrodku dla cudzoziemców, do czasu przekazania ich do kraju, w którym złożyli wniosek o ochronę międzynarodową.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Brawo StrażGraniczna!!!
Brawo StrażGraniczna!!!
1 rok temu

choć trudno im działać bo słaby rząd Pinokia w czasie wojny za miedzą rozszczelnił niebezpieczną granicę wschodnią narażając obywateli którzy ten rząd utrzymują.
PiS i PeO wyszczepić odpłatnie(!) x5 i wysłać na wsch!