Cieszyn Na sygnale

Cieszyn: Co się dzieje nocą w Open Air Museum?

Fot. Z archiwum SM w Cieszynie

Open Air Museum nad brzegami Olzy w Cieszynie, przy Alei Piastowskiej, to niewątpliwie architektoniczna perełka, ale niestety sprawia sporo kłopotów, jeśli chodzi o utrzymanie porządku publicznego…

Zaledwie kilka dni po ustawieniu nietypowych, okrągłych ławek, zwanych kołami czasu, już zanotowano pierwsze akty wandalizmu, a potem nie było lepiej. Zamontowanie w tym miejscu kamer monitoringu miejskiego pozwoliło na ograniczenie procederu, a przy okazji wyłapanie innych zachowań, które nie powinny tam mieć miejsca.

Ostatnio operator monitoringu zauważył, że na jednym z kół czasu znajdują się osoby, których zachowanie wskazuje na to, iż mogą spożywać alkohol. Fakt ten został przekazany dyżurnemu Straży Miejskiej w Cieszynie, który wysłał na miejsce patrol interwencyjny. Strażnicy potwierdzili to zgłoszenie. Jak się okazało, osoby, które spożywały alkohol z puszki, były nieletnie. Zostały przewiezione do Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie, gdzie przebadano je alkomatem. Wynik potwierdził, że znajdują się pod wpływem napojów wyskokowych. W dalszej kolejności nieletni trafili do Komendy Straży Miejskiej w Cieszynie, skąd odebrali ich opiekunowie.

Nadolziańska Straż Miejska przypomina, że cały teren Open Air Museum jest monitorowany 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu.

Fot. Z archiwum SM w Cieszynie

9
Skomentuj

avatar
3 Komentarzy
6 Odpowiedzi
0 Śledzących
 
Najwięcej odpowiedzi
Najgorętsze komentarze
9 Komentarzy
ArkadiuszGtiArkadiuszMatołLukas Ostatnio komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Lukas
Gość
Lukas

Coś strasznego o jej prawdziwi przestępcy z piwem🤣😂🤣😂😂😂🤣

Arkadiusz
Gość
Arkadiusz

Dokładnie tak TWOJA STARA komu to szkodzi zeby sobie posiedziec porozmawiac i wypic cos pepsi czy to piwo nic nikomu nie robili. Akt wandalizmu bzdura totalna…. wandalizm czy redaktor wie co to znaczy??? to panstwo jest coraz bardziej policyjno-polityczne za komuny było latwiej ludziom zyć. jaka riposta strazy 24/7 was obserwujemy…. to może panowie straznicy na tych lawkach zasiada….. za rzeka mozna usiasc zapalic dobre ziolo wypic i co niema kamer i obserwacji 24/7 ludzie zyja i sa zadowoleni.. szkoda gadac o tych monitoringach łapankach nienawidze tej POLSKI…. zwykłe SB Polska to kraj ksiezy katolickich pedofili starych babc i tylko… Czytaj więcej »

Gti
Gość
Gti

Większego idioty to tu jeszcze nie było. Widać, że masz zryty beret od tego zioła. Możesz sobie bredzić, że to nie szkodzi, ale po latach to widać. Politykę i ekonomię zostaw bo to cię przerasta. Za to lanie na Polskę należy Ci się wpie… l pajacu w rurkach pożyczonych od siostry.

Matoł
Gość
Matoł

Gti, widzisz, problem polega na tym, że Arkadiusz może wyrażać swoje zdanie, nawet jeżeli nikomu innemu ono nie pasuje. Dopóki nie ogranicza wolności, ani nie obraża PERSONALNIE innych, jest w porządku. Pisząc “Za to lanie na Polskę należy Ci się wpie… l pajacu”, po pierwsze: obraziłeś go, po drugie: Ty ustaliłeś, jaki inny człowiek powinien, lub jakiego nie powinien, mieć poglądu. W przeciwieństwie do Arkadiusza nie użyłeś żadnego logicznego argumentu, a mimo to przyznałeś sobie prawo do decydowania, co komu wolno, a nawet, jak kogoś ukarać. Twoje niepokoi mnie. Na nieco innym poziomie, podobnie podchodzący do innych jak Ty, Gti,… Czytaj więcej »

Arkadiusz
Gość
Arkadiusz

GTI ty to pewnie na państwowej posadzie siedzisz i teraz robisz dzieci na potege bo 500+ jest i obywatelowi sie należy…. pewnie łazisz po socjale jesteś na dnie społeczeństwa i wyżej nie wyjdziesz. Pewnie cie mama za mlodu z domu nie wypuszczała a koledzy z klasy sie z ciebie smiali co nie…. a na 100% to jesteś PARSZYWYM KATOLIKIEM i pewnie ministrantem który lubi w odbyt… Wiesz dla czego w polsce niema terroryzmu w rozumieniu europejskim? bo ten kraj sam sie niszczy i zaden terrorysta nie musi nic robić zeby zaszkodzić zwyklym ludzia bo to panstwo im szkodzi i tacy… Czytaj więcej »

Gti
Gość
Gti

Wow, ale się musiałeś zmęczyć pisząc te wypociny. Heh podróżnik z ciebie… Czeski Cieszyn po zioło i do Kauflandu po najtańsze piwo,potem ławka w parku z chłopakiem i snucie planów jak to może kiedyś będzie. Wróżąc jednak nie zarobisz bo słabo to ci idzie. Zbieraj dalej puszki bo dziadek z obciętą emeryturą już kieszonkowego nie daje.

Arkadiusz
Gość
Arkadiusz

Przyjacielu Jak wróce do polski to pewnie pójdę na wycieczke do czech napić sie dobrego piwerka i zjeść coś dobrego gulasz z knedlami albo u wietnamczyka po prawej stronie za mostem a i skreta sobie spale ze znajomymi bo dla czego nie..? ty nie pijesz kawy herbaty? Może przestań bo ci szkodzi i ci chyba nerwy puszczaja… Zioło szkodzi owszem tak samo jak jedzenie MOMu palenie tytoniu picie kawy spożywanie tłuszczu i wszystko co na tej planecie w dzisiejszych czasach… ale zycie jest jedno a ja go nie marnuje na odmawianie sobie wszystkiego…. Bowiem lekarstwo do trucizny różni jedno DAWKA!!!… Czytaj więcej »

Twoja stara
Gość
Twoja stara

To trzeba było zrobić tańsze koła a nie teraz ludzi zatrudniać. Jaka to przyjemność siedzieć na ławce i być obserwowanym przez kamerę, pieniądze trza wydać, jak zwykle na co? na muzeum powietrza? czy o co chodzi? Wystarczy przejść na drugą stronę Olzy.Drewniane klimatyczne ławki rzeźbione prosto, dłutem w drzewie, bez kamer, bez niepotrzebnych kosztów. Więcej drzew.. Można wypić piwo rozprostować gnaty i nikt nie przyjedzie na sygnałach jak na jakiś napad na bank. Tam, to jest dla ludzi a u nas, mam wrażenie, że na pokaz. Z chęcią poznam inne zdanie.

Dzielnicowy chochoł
Gość
Dzielnicowy chochoł

Właśnie po to są te wypasione ławki, żeby sADO mASO siedzący przed monitorem miał co oglądać. Już nie ma skrawka w tym Cieszynie, żeby pocałować partnerkę nie będąc obserwowanym przez tych napaleńców. A że młodzi po piwie sobie wypili? Mam sprawdzić kto pracuje w sADO mAso w Cieszynie i popytać ich kolegów co Ci funkcjonariusze za gówniarza wyprawiali?