Wydarzenia Cieszyn

Niemiecka policjantka w Cieszynie

Już trzeci rok z rzędu zagraniczni funkcjonariusze policji odbywają staż w Komendzie Powiatowej Policji w Cieszynie. Tym razem na czterotygodniową praktykę nad Olzę przyjechała Nicola Cieslawski z Nadrenii Północnej – Westfalii w Niemczech.

27-letnia policjantka kończy studia w Wyższej Szkole Policji w Kolonii i właśnie rozpoczęła ostatni etap swojego zawodowego szkolenia. Praktykę mogła odbyć w wybranym przez siebie europejskim mieście. Padło na Cieszyn, gdyż rodzice Nicoli Cieslawski właśnie stąd pochodzą. Niemiecka policjantka bardzo dobrze mówi w naszym języku, a dzięki szkoleniu może lepiej poznać swoje korzenie.

Celem praktyk jest jednak przede wszystkim zapoznanie się ze specyfiką pracy polskich policjantów, wymiana doświadczeń zawodowych, poznanie różnic kulturowych, prawnych i społecznych. To także okazja do zebrania doświadczeń i podpatrzenia sposobu realizacji zadań przez policję w innym państwie. Nicole Cieslawski szczegółowo przygląda się pracy wydziałów prewencji, ruchu drogowego oraz kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie.

 

google_news
E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments