Nieskuteczni “Stalownicy” przegrywają w karnych

W niedzielny wieczór zespół Oceláři Trzyniec podejmował w WERK Arenie Kometę Brno. Po wyrównanym spotkaniu mecz po rzutach karnych wygrali goście.

Trzyniecka drużyna w starciu z Kometą raziła nieskutecznością. W pierwszych dwóch tercjach mistrzowie Czech mieli mnóstwo okazji do umieszczenia krążka w bramce rywali, ale nie potrafili okazji strzeleckich zamienić na gole. Pokarało ich to w 15. minucie, gdy prowadzenie gościom dał Martin Zaťovič. Co prawda w 35. minucie spotkania wyrównał Justin Addamo, ale na więcej tego dnia “Stalowników” już nie było stać. Regulaminowy czas gry zakończył się remisem 1:1, więc konieczna była dogrywka. Ta nie przyniosła rozstrzygnięcia, zatem o tym, która z drużyn zgarnie dodatkowy punkt decydowały rzuty karne. Te gospodarze strzelali fatalnie, natomiast ekipa z Brna skutecznie wyegzekwowała dwa. Bramkarza Oceláři pokonywali Adam Zbořil i Kristián Pospíšil, zapewniając przyjezdnym zwycięstwo.