Na sygnale Czechowice-Dziedzice

Nietrzeźwy leżał obok torów! Cudem uniknął potrącenia przez pociąg

Około godz. 16.57 do dyżurnego straży pożarnej wpłynęło zgłoszenie potrącenia mężczyzny przez pociąg osobowy w rejonie ul. Dworcowej w Czechowicach-Dziedzicach. Na miejsce zdarzenia wysłano pięć zastępów straży pożarnej, pogotowie ratunkowe i policję.

Do nietuzinkowego zdarzenia doszło na stacji kolejowej Czechowice-Dziedzice Południowe. Obsługa pociągu relacji Racibórz – Bielsko-Biała Główna zauważyła coś dużego, leżącego pomiędzy murem peronu a torami, nie wykluczone, iż mógł być to człowiek. Maszynista rozpoczął awaryjne hamowanie pociągu. Po zatrzymaniu składu okazało się, że człowiek leżący na torowisku jest pijany i chyba tylko cudem uniknął przejechania przez pociąg, ale doznał jakiegoś urazu ręki. Poszkodowanego odwieziono na sygnałach do szpitala.

Policjanci sporządzili dokumentację, zdarzenie zakwalifikowano jako nieszczęśliwy wypadek. Dane personalne poszkodowanego ustala policja. Pasażerowie opóźnionego pociągu pojechali innym składem.

Na miejscu zdarzenia pracowały zastępy straży pożarnej z Posterunku Zamiejscowego JRG2 w Czechowicach-Dziedzicach, JRG1, OSP Lipowiec, zespół ratownictwa medycznego, Straż Ochrony Kolei i kilka patroli policji.

navigate_before
navigate_next

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
🐜
🐜
2 lat temu

To ten pociąg się wykoleił na tym gościu? Tyle służb?

bbb
bbb
2 lat temu

szkoda ze jeszcze z warszawy jakaś jednostka nie przyjechała