Wydarzenia Cieszyn

Nowy radiowóz w Skoczowie. Pierwszy w takich barwach, w powiecie cieszyńskim

W Skoczowie odbyło się wczoraj oficjalne przekazanie mundurowym z tego miasta nowego radiowozu. To pierwszy taki pojazd ze srebrno-niebieskimi barwami i nowym fluorescencyjnym oznakowaniem, który będzie wykorzystywany w naszym powiecie.

Podczas spotkania w Komisariacie Policji w Skoczowie Komendant Powiatowy Policji w Cieszynie insp. Jacek Stelmach oraz Komendant Komisariatu Policji w Skoczowie nadkom. Przemysław Żurat podziękowali za wsparcie, jakiego samorządy udzielają mundurowym. Podkreślali wzorową współpracę i zaangażowanie w poprawę bezpieczeństwa. Ten nowoczesny i przyjazny środowisku radiowóz to Suzuki S-Cross z napędem hybrydowym. Powiat Cieszyński oraz władze samorządowe Skoczowa przekazały na ten cel solidarnie po 25 000 zł. Pozostałe środki pochodziły z funduszy Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach oraz budżetu Policji. Samochód ten na co dzień będzie pomagał w służbie policjantom, dbającym o bezpieczeństwo na terenie trzech gmin- Gminy Skoczów, Brenna oraz Dębowiec.
Suzuki, które już pojawił się na drogach skoczowskiej gminy, to pierwszy w powiecie radiowóz w nowej gamie kolorystycznej. Wprowadzone zmiany w oznakowaniu oraz oświetleniu radiowozów, uzasadnione są lepszą widocznością niezależnie od pory dnia i warunków atmosferycznych. Nowe barwy, to również zdecydowanie łatwiejsza identyfikacja radiowozu. Sukcesywna wymiana policyjnej floty na nowoczesną poprawi przy okazji komfort pracy funkcjonariuszy oraz przełoży się na sprawniej wykonywane interwencje.
Nowy radiowóz zasili flotę policjantów skoczowskiego komisariatu, którzy na co dzień pełnią służbę na drogach trzech gmin- Gminy Skoczów, Brenna oraz Dębowiec. Okazana pomoc ze strony lokalnego samorządu jest nie tylko wyrazem dobrze układającej się współpracy, ale przede wszystkim dbałości o bezpieczeństwo mieszkańców, na którym policjantom zależy najbardziej.

google_news
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
czemu nie
czemu nie
8 miesięcy temu

To są barwy bliskie fladze ukraińskiej, przyjaźń się utrwala

Hermenegilda
Hermenegilda
8 miesięcy temu

Stara barwa była ładniejsza, jak teraz mówić na smerfów?