Porady i inspiracje

Obraz mapa świata. Prawdziwa gratka dla podróżników

Ozdoby, na które decydujesz się w swoich wnętrzach mogą sporo mówić o Twoim stylu życia i zainteresowaniach. Wiele osób wykorzystuje ten potencjał, żeby stworzyć w swoim domu przestrzeń o indywidualnym charakterze. Jeśli lubisz podróżować postaw na mapę świata. Możesz zawiesić ją w formie plakatu, czy obrazu w sypialni lub salonie. Jeśli zdecydujesz się na produkt dobrej jakości będzie on centralnym punktem przyciągającym wzrok i podkreśli charakter Twojego mieszkania. Wtedy z pewnością nikt nie będzie miał wątpliwości, czym lubi się zajmować jego właściciel.

Powieś mapę świata i twórz swoje podróżnicze wspomnienia

Odwiedzając różne bliższe i dalsze zakątki z pewnością masz ochotę przywieźć z tych miejsc pamiątki, które będą Ci przypominać o wyprawie. Jednak po pewnym czasie różnego typu gadżety robią się dosyć problematyczne w przechowywaniu. O ile pojedyncze trofea można jakoś wyeksponować, o tyle gdy robi się ich dużo zaczyna brakować miejsca. Niektórzy decydują się wtedy na przywożenie pocztówek lub magnesów. To również jest dobry pomysł.

Jeszcze innym sposobem, żeby pamiętać o wyprawach będzie postawienie na jeden przedmiot, który będzie Ci towarzyszył przez długi czas. Obraz mapa świata może posłużyć Ci za trwałą pamiątkę, która co prawda nie będzie przewieziona z konkretnego miejsca, ale za to możesz zaznaczać na niej miejsca, które udało Ci się odwiedzić. Obrazy wykonane na płótnie lub te w formie plakatu, wydrukowane na dobrej jakości papierze będą wyglądać bardzo ciekawie i oprócz tego, że przypomną Ci o podróżach, to staną się również ozdobą Twojego mieszkania.

Jak sprawić, aby tego typu plakat stał się nie tylko obrazem na ścianie, ale też Twoją podróżniczą mapą? Wykorzystaj coś do zaznaczania miejsc, w których byłeś. Mogą to być pinezki, naklejki lub dowolny, inny znacznik. Dobierz je kolorystycznie lub postaw na totalne szaleństwo i używaj różnych barw.

Mapa retro, czy niczym z atlasu geograficznego?

Sądzisz, że każda mapa jest taka sama? To tylko pozory. Sklepy takie jak, chociażby https://bajkoweobrazy.pl oferują wiele różnych typów obrazów kartograficznych i klasycznych plakatów. Produkty, spośród których możesz wybierać swoją idealną mapę świata podzielone są na popularne kategorie. To zdecydowanie ułatwia odnalezienie tego, czego szukasz.

Możesz zdecydować się na plakat przypominający dawniej używane mapy lub jedynie graficzny zarys poszczególnych państw i kontynentów. Znajdziesz tam zatem propozycje pasujące do nowoczesnych i klasycznie urządzonych mieszkań. Mapa świata może pasować do każdego stylu wnętrz, musisz tylko znaleźć najlepszą dla siebie.

Innym pomysłem jest plakat w formie mapy pojedynczego miasta. Możesz w ten sposób nawiązać zarówno do miejsca, które darzysz szczególnym sentymentem, jak i miejscowości, w której się urodziłeś. Powieś taki obraz nad łóżkiem, w salonie albo zdecyduj się na niecodzienną aranżację i znajdź mu miejsce w kuchni lub łazience. Czasami tak zaskakujące rozwiązania sprawdzają się dużo lepiej niż te klasyczne.

Mapa świata do pokoju dziecięcego? To także dobry pomysł!

W pokoju Twojego dziecko nie muszą królować tylko i wyłącznie plakaty z bajkowymi bohaterami. Równie dobrze będzie prezentował się dodatek w postaci ciekawej mapy. Taki obraz pobudzi wyobraźnię malucha i może skłonić go do zadawania pytań o różnych zakątkach globu. To zatem doskonały pomysł na snucie wieczornych opowieści lub rodzinne spędzanie czasu, gdy będziecie zaznaczać miejsca, w których byliście wspólnie na wakacjach. Niepozorna mapa, a tyle różnych możliwości!

google_news
E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments