Odra zalała Kuźnię. Porażka ustronian na koniec sezonu

Nie tak wyobrażali sobie kibice Kuźni Ustroń zakończenie sezonu 2023/24. Co prawda ich ulubieńcy już tydzień wcześniej zrealizowali cel nadrzędny, czyli utrzymanie w IV lidze, ale w zamykającym rozgrywki spotkaniu przed własną publicznością zdecydowanie ulegli Odrze Wodzisław Śląski 0:2.

Od początku meczu przewaga należała do gości, którzy znacznie częściej gościli pod bramką ustronian. Podopieczni trenera Michała Czyża nękali miejscowych, których stać było tylko na nieliczne kontry, zakończone zablokowanymi strzałami Jakuba Bujoka i Michała Pietraczyka. Z kolei Odra, która z minuty na minutę nacierała coraz mocniej, swój cel osiągnęła w 30. minucie gry, gdy fatalny błąd obrońców Kuźni wykorzystał Marcin Oślizlok, znajdując długi róg bramki bronionej przez Michała Skocza.

Do przerwy goście prowadzili 1:0, co niezbyt wpłynęło na oblicze gry po zmianie stron. To ekipa z Wodzisławia Śląskiego, mocno wspierana przez grupę swoich kibiców, nadal parła do przodu i w 57. minucie znów mogła fetować zdobycie gola. Ponownie do siatki trafił Marcin Oślizlok, notując dublet. Drużyna trenera Daniela Kubaczki mogła wrócić do gry w 63. minucie spotkania, jednak w znakomitej sytuacji Michał Pietraczyk tylko obił poprzeczkę bramki Odry. Chwilę później groźnie z rzutu wolnego strzelał Mykola Bui i to by było na tyle, jeśli chodzi o poczynania ofensywne gospodarzy w tym pojedynku, który zasłużenie wygrali przyjezdni.