Na sygnale Oświęcim

Ojciec z pięciolatkiem i promilami

Fot. KPP w Oświęcimiu

Ojciec opiekował się 5-letnim synem, mając w organizmie 1,6 promila alkoholu. Sytuacja miała miejsce w czwartek, 17 kwietnia w Chełmku.

Tuż przed godziną 18.00 operator numeru alarmowego 112 został powiadomiony przez anonimową osobę, że w jednym z mieszkań na terenie Chełmka znajduje się nietrzeźwy mężczyzna, który ma pod opieką małoletniego syna. Pod wskazany adres szybko udali się dzielnicowi. Potwierdzili, że nietrzeźwy 42–latek ma pod opieką pięcioletniego syna. Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało u niego 1,6 promila alkoholu.

Chłopczyk został przekazany pod opiekę rodziny, natomiast wobec mężczyzny wszczęto postępowanie w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty zdrowia bądź życia małoletniego, nad którym miał obowiązek opieki. Za popełnione przestępstwo grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

Materiały dotyczące ujawnionego zaniedbania w sprawowaniu opieki zostaną również przekazane do Sądu Rejonowego w Oświęcimiu Wydziału Rodzinnego i Nieletnich.

Stan, w jakim znajdował się mężczyzna, może świadczyć o jego uzależnieniu od alkoholu, więc odrębny wniosek zostanie również skierowany do Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

google_news