Wydarzenia Cieszyn

Open Air Museum nad Olzą znów docenione

Fot. Z archiwum UM w Cieszynie

Przyznano kolejną nagrodę dla Open Air Museum w Cieszynie i Czeskim Cieszynie. Przestrzeń nad Olzą doceniło Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze w ramach XVI edycji konkursu Nagroda Przyjaznego Brzegu.

– W konkursie doceniono przestrzeń po obu stronach Olzy. Nagroda Przyjaznego Brzegu trafiła zarówno do Cieszyna, jak i Czeskiego Cieszyna. Jury przyznało nam ją za stworzenie ekspozycji muzealnej tematycznie związanej z dziedzictwem i symboliką Olzy i zrewitalizowanie jej brzegów. Z przestrzeni Open Air Museum korzystają młodzież, dorośli, rodziny z dziećmi, doceniają ją także seniorzy. Miejsce to pozytywnie odbierane jest przez turystów. Cieszymy się, że znalazło uznanie także w środowisku PTTK skupionym na walorach wodnych – mówi Krzysztof Kasztura, wiceburmistrz Cieszyna.

Nagroda dla obu miast została wręczona podczas uroczystej gali w Płocku nad brzegiem Wisły. Nagrodzone zostały projekty rekomendujące różne formy aktywności na rzecz turystyki wodnej. Doceniono zarówno obiekty infrastrukturalne, ale także władze samorządowe oraz organizatorów imprez wodnych.

E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments