Bielsko-Biała Kultura i rozrywka

Osobiste historie w artystycznych kadrach kobiet

20 fotografek – 20 różnych punktów widzenia. Tak można w skrócie opisać wystawę, którą będzie można oglądać w Galerii na Płocie w Grodźcu Zagórze.

Wernisaż odbędzie się w sobotę, 6 lipca o 18.00. Wystawa zatytułowana jest “Kobiecy punkt widzenia” i biorą w niej udział artystki z północy Polski. – Wszystkie jesteśmy kobietami. To nas łączy. I bliskość, i pasja, i wiele innych rzeczy. Ale pomimo to, światy każdej z nas są odmienne. I nawet jeśli dostrzeżesz w nich punkty styczne, zobaczysz, że patrzymy inaczej, przez pryzmat naszych doświadczeń, historii, odmiennych charakterów, temperamentów i przemyśleń – komentują autorki fotografii. – Nasze dyptyki to skondensowane do najśmielszej, najmocniejszej, najbardziej znaczącej myśli indywidualne projekty fotograficzne opowiadające na nowo osobiste historie każdej z nas. W naszych fotografiach odnajdziesz zarówno świat dotykalny i autentyczny, w którym żyjemy na co dzień, ukazany z niecodziennej perspektywy, jak i dalekie krainy wizji przepełnionych czuciem i kruche krajobrazy emocjonalne.

W wystawie biorą udział: Małgorzata Bronk, Anna Cielecka, Anna Carter, Katarzyna Jurczak, Ilona Kilinkiewicz, Kamila Korpacz, Joanna Madrjas, Paulina Ojrzyńska, Edyta Pikor, Anna Radziach, Monika Ralcewicz-Ciaiolo, Katarzyna Skórka, Ana Sroka, Katarzyna Stankiewicz, Katarzyna Strzelecka, Joanna Ślęczka, Milena Wasiak, Zuzanna Wasiukiewicz-Balkowska, Jadwiga Więcławek i Ewa Zielnińska.

Wystawa potrwa do 7 września, a finisaż odbędzie się 7 września o 18.00.

google_news