Porady i inspiracje

Otwarcie franczyzy Żabka krok po kroku

Żabka – jak otworzyć? To podstawowe pytanie, które zadają sobie przyszyli franczyzobiorcy. Założenie Żabki obejmuje kilka kroków, które są takie same bez względu na lokalizację franczyzy.

Jeśli chodzi o franczyzę Żabka, zarobki z prowadzenia sklepu mogą być wysokie, stąd też cieszy się ona tak dużą popularnością. Jednocześnie koszt franczyzy Żabka nie jest duży na początek, co sprawia, że wiele przedsiębiorczych osób nie ma obaw o niepowodzenie.

Formularz rekrutacyjny

Tego, jak otworzyć Żabkę, można się dowiedzieć na stronie internetowej sieci. Aby rozpocząć proces rekrutacji do franczyzy Żabka, trzeba wypełnić na początek formularz rekrutacyjny na stronie internetowej sieci. Wpisuje się w niego imię, nazwisko, e-mail, miejscowość oraz telefon kontaktowy. Alternatywą jest zgłoszenie telefoniczne lub mailowe. Do aplikacji należy dołączyć CV z informacją o przebiegu edukacji, doświadczeniu zawodowym i dodatkowych umiejętnościach.

Rozmowy rekrutacyjne i szkolenia

Po kilku dniach od wypełnienia formularza rekrutacyjnego do kandydata na franczyzobiorcę odzywa się rekruter. Przedstawia on zasady współpracy oraz główne założenia firmy, a także bada umiejętności kandydata oraz możliwości finansowe (w tym historię zadłużenia w Biurze Informacji Kredytowej). Jeśli chodzi o model, jakim jest franczyza Żabka, koszty jej prowadzenia nie są ponoszone całkowicie przez franczyzodawcę. Gdy uda się przejść przez ten etap, przy drugiej rozmowie udzielane są odpowiedzi na pytania ze strony przyszłego franczyzobiorcy oraz badane są preferencje i możliwości rekrutowanej osoby dotyczące lokalizacji, którą może przejąć do prowadzenia sklepu.

Żabka – jak otworzyć? Przygotowanie do współpracy i zatowarowanie sklepu

W kolejnym etapie przyszły franczyzobiorca odbywa 14-dniowe szkolenie praktyczne, które pozwala na poznanie tajników pracy w danej franczyzie. Daje też odpowiedzią na pytanie, jak otworzyć Żabkę i ją prowadzić? Następnie franczyzodawca przygotowuje dokumenty niezbędne do rozpoczęcia współpracy (w tym umowę franczyzową, która mówi, jak otworzyć Żabkę) oraz sklep w wybranej lokalizacji do otwarcia (przez rozłożenie towarów oraz złożenie niezbędnych wniosków, jak np. tego o koncesję, gdy ma być w nim sprzedawany alkohol – co jest kosztem franczyzy Żabki na początek).

Franczyza Żabka zarobki – co warto wiedzieć?

Ile można zarobić na Żabce? To pytanie zadaje sobie na początek wielu potencjalnych franczyzobiorców. To dlatego Żabka cyklicznie zbiera dane na temat sprzedaży w swoich sklepach i publikuje je w sieci. Pokazują one, że franczyza jest biznesem dochodowym. Badania sklepów po I kwartale 2022 r. wykazały, że w 76% sklepów zarobki franczyzy Żabka sięgały 20 tysięcy złotych lub więcej. Oczywiście należy brać na te dane poprawkę, bo to, ile można zarobić na Żabce, zależy od lokalizacji i indywidualnych umiejętności poszczególnych franczyzobiorców.

google_news