Wydarzenia Cieszyn

Pełen sukces! Uzbierali 870 tysięcy złotych na leczenie małej Dominiki!

Przeszło 870 tys. zł udało się uzbierać dla Dominiki Wyroby, siedmioletniej mieszkanki Wisły Małej, która walczy z rakiem. Szansą na ratunek dla niej jest immunoterapia w Barcelonie. Organizatorom zbiórek udało się zebrać, także dzięki naszym Czytelnikom, 100 procent potrzebnej na leczenie kwoty!

Takiego poruszenia serc dawno nie było! I nic dziwnego – historia walki z chorobą Dominiki Wyroby wyciska z oczu łzy. Dziewczynka zachorowała mając zaledwie dwa latka. Jej przeciwnik -neuroblastoma –  nie odpuszcza. Jedyną szansą na ratunek jest drogie leczenie w Hiszpanii. Zbiórka, o której pisaliśmy tutaj, ruszała niemal natychmiast na wieść o drugim nawrocie choroby. I odniosła pełen sukces. W zaledwie dziewięć dni udało się uzbierać pełną kwotę.

Ale to nie koniec. Komitet Pomocy dla Dominiki Wyroby oraz ludzie dobrej woli nie odpuszczają. I organizują koncert charytatywny 15 grudnia o godz. 14.00 w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Strumieniu. Na scenie wystąpią: dzieci z Przedszkola Publicznego w Strumieniu, uczniowie SP w Strumieniu, chór Canzonetta SP w Strumieniu, Zespół Regionalny „Strumień”, Sabina Broda- Akademia Dźwięku w Cieszynie, Zespół muzyczny TWOI z Cieszyna, grupa karaoke z Powerem z Cieszyna, Marzyna Ryt z Chybia – uczestniczka The Voice of Poland, grupa tańca nowoczesnego ESCAPE. W przerwach koncertu będzie można nabyć wiele ciekawych przedmiotów, w tym ozdób świątecznych i łakoci.

google_news