Bielsko-Biała Sport

Pięć medali bielszczan. Sukces rodzeństwa podczas mistrzostw Europy

FOT. ARCHIWUM T. SLIANA

Alicja Slian i Mateusz Slian przywieźli aż pięć medali z Mistrzostw Europy AETF Taekwon-do ITF w Rumunii.

Podczas rozgrywanych w mieście Kluż-Napoka 37. Mistrzostw Europy Seniorów i 28. Mistrzostw Europy Juniorów rywalizowało 638 zawodników z 30 krajów. Rodzeństwo z Bielska-Białej wzmocniło reprezentację Polski i pomogło jej w osiągnięciu drugiego miejsce w klasyfikacji medalowej.

– Alicja, w swoim drugim występie na mistrzostwach Europy w kategorii seniora, ponownie, po kilku wygranych pojedynkach, zameldowała się w finale konkurencji układów indywidualnych I dan. Po pasjonującej walce do ostatnich sekund, tym razem musiała uznać wyższość utytułowanej seniorki z Walii Taylor Smith, przegrywając 2:3, tym samym zostając „tylko” wicemistrzynią Europy. To, co nie udało się indywidualnie, Alicja powetowała sobie wraz z drużyną seniorek, wygrywając konkurencję układów drużynowych i została drużynową mistrzynią Europy! – cieszy się jej tata, Tomasz Slian.

Z równie świetnej strony pokazał się Mateusz, który po pasjonujących pojedynkach, dogrywkach i sędziowskich punktach zmieniających się jak w kalejdoskopie, został indywidualnym wicemistrzem Europy w walkach juniorów do 68 kg. Wraz z drużyną zdobył dwa kolejne medale. Pierwszy to srebro wywalczone w drużynowych układach formalnych, drugi zaś to złoto w walkach drużynowych. Każdy medal cieszy, ale zwłaszcza ten drugi miał wyjątkowy smak, ponieważ tytuł mistrzowski zdobyty przez juniorów w drużynowych walkach to trofeum, którego nie udało się zdobyć polskiej reprezentacji od 10 lat. Warto dodać, że drużyny zarówno Alicji, jak i Mateusza zdobyły tytuły najlepszej drużyny seniorskiej i juniorskiej Starego Kontynentu.

– Kolejnymi wyzwaniami w tym sezonie będzie czerwcowy puchar Europy w Lublinie oraz główna impreza tego sezonu, czyli mistrzostwa świata rozgrywane od 4 do 9 września w fińskim Tampere. Trzymajmy kciuki za naszych utalentowanych bielszczan oraz za całą reprezentację Polski – mówi Tomasz Slian.

 

google_news