Porady i inspiracje

Piekarnik retro – designerski i funkcjonalny

Piekarnik retro stanowi element w kuchni, który może dodać przytulnej atmosfery, zarówno w tradycyjnych, jak i bardziej nowoczesnych aranżacjach wnętrza. Tego typu rozwiązania cieszą się coraz większą popularnością. Należy pamiętać jednak również o tym, że piekarnik jest także funkcjonalnym urządzeniem, z którego korzysta się na co dzień do przygotowywania różnego rodzaju potraw. Musi się on cechować odpowiednimi funkcjonalnościami, które przypadną do gustu przyszłemu nabywcy. Na jakie elementy warto zwrócić uwagę wybierając najlepszy model dla siebie? Gdzie dokonać zakupu dobrej jakości sprzętu?

  1. Piekarnik retro – interesująca stylistyka w kuchni
  2. Funkcjonalny piekarnik vintage 
  3. Wysokiej jakości piekarniki retro do zabudowy
Piekarnik retro – interesująca stylistyka w kuchni

Możliwości aranżacji wnętrz kuchennych w dzisiejszych czasach są niezwykle szerokie. Wiele osób decyduje się więc na wprowadzenie mniej standardowych rozwiązań. Ciekawy i cieszący się sporym zainteresowaniem jest między innymi styl retro. Do stworzenia takiej stylizacji niezbędne będą odpowiednie meble oraz sprzęt AGD retro. Na szczęście na rynku znaleźć można wiele rozwiązań, które świetnie sprawdzą się do zaaranżowania swojej kuchni marzeń. Piekarniki utrzymane w stylu retro są bardzo dobrze wykonane i posiadają interesujące detale, które uatrakcyjniają wnętrze. Trzeba jednak pamiętać o tym, ze prócz wyglądu nawiązującego do sprzętu sprzed wielu lat, są to bardzo zaawansowane technicznie urządzenia, które posiadają wiele przydatnych na co dzień w kuchni rozwiązań.

Funkcjonalny piekarnik vintage

Piekarnik vintage może stanowić w pełni funkcjonalne i nowoczesne urządzenie. Takie właśnie propozycje znaleźć można w ofertach sklepów stacjonarnych oraz internetowych. Na co warto zwrócić uwagę przed wyborem określonego modelu? Należy dokładnie przeanalizować poszczególne elementy sprzętu. Istotnym czynnikiem będzie między innymi wielkość, która w znacznej mierze uzależniona jest na przykład od liczebności rodziny lub metrażu kuchni. Innej wielkości piekarnika wymaga bowiem liczna rodzina, która codziennie spożywa wspólne obiady w domu, natomiast odmienne wymogi będzie posiadała osoba samotnie zamieszkująca. Przy przygotowywaniu posiłków, ważnym elementem jest także zakres temperatury piekarnika. Oczywiście im zakres jest wyższy, tym większe stają się możliwości sprzętu. Dodatkowo uwagę należy zwrócić również na liczbę i rodzaj dostępnych programów. To właśnie dzięki nim można w wygodny i szybki sposób dostosowywać poszczególne parametry pracy.

Funkcjonalny piekarnik retro powinien oferować szeroki wachlarz funkcjonalności. Przydatna będzie na przykład funkcja grillowania, która umożliwi przygotowanie smacznego mięsa, kiełbasek lub warzyw. Większość piekarników posiada także termoobieg. To bardzo ciekawa funkcjonalność, dzięki której w błyskawiczny oraz równomierny sposób można piec różnego rodzaju potrawy. Termoobieg rozprowadza gorące powietrze po całej komorze piekarnika. Dzięki temu pojawia się możliwość przygotowywania kilku potraw na różnych poziomach.

Wysokiej jakości piekarniki retro do zabudowy

Piekarniki retro do zabudowy zyskały wyjątkową popularność. Przemawia za tym kilka faktów. Są one bardziej praktyczne i łatwiejsze w utrzymaniu należytej czystości. Dają również większą wygodę w użytkowaniu, bowiem w przeciwieństwie do modeli wolnostojących, można umieścić je na dowolnej wysokości. To dobre rozwiązanie w szczególności dla osób wysokich lub też mających problemy ze schylaniem się. Piekarnik, który został wbudowany w szafki kuchenne jest także bezpieczniejszy jeżeli w domu znajdują się małe dzieci. W końcu również takie rozwiązanie daje możliwość stworzenia bardziej spójnej aranżacji wnętrza.

Piekarnik retro charakteryzujący się wysoką jakością oraz dobrym wykonaniem, nabyć można za pośrednictwem sklepu internetowego Lofra. Piekarniki vintage do zabudowy pochodzą z linii DOLCE VITA. To sprzęt, który przeznaczony jest dla najbardziej wymagających klientów, zwracających uwagę zarówno na design, jak również funkcjonalność i wygodę codziennej pracy. Piekarniki elektryczne są przyjazne i bezpieczne dla użytkowników. Przyrządzanie w nich poszczególnych potraw staje się prawdziwą przyjemnością. Sprzęt oferowany jest w różnych wariantach, które różnią się od siebie rozmiarem. Przyszły nabywca może więc dostosować określone parametry pod kątem własnych oczekiwań oraz potrzeb. Ważnym aspektem jest także bezproblemowe utrzymanie czystości. W piekarnikach tej serii, zastosowana została specjalna emalia “easy to clean”. Charakteryzuje się ona wysoką zawartością szkła, co sprawia, że znacznie łatwiej zapewnić nienaganną czystość.

Sprzęt znajdujący się w ofercie sklepu internetowego Lofra to doskonała propozycja dla osób, które pragną nabyć wytrzymały, funkcjonalny piekarnik o niebanalnym designie. Gwarantuje on świetne parametry użytkowe oraz dużą niezawodność, która przekłada się na zwiększenie komfortu gotowania. Warto przekonać się samemu o zaletach sprzętu z linii DOLCE VITA.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments