Porady i inspiracje

Soundbar czy kino domowe, który sprzęt wybrać

Soundbar to urządzenie, które potrafi zamienić zwykły telewizor lub projektor w kino domowe o niesamowitej jakości dźwięku. Przyda się także osobom, które namiętnie grają w gry komputerowe.

  • Co to jest soundbar
  • Co to jest kino domowe
  • Co lepsze – soundbar czy kino domowe?

Co to jest soundbar

Soundbary są obecnie bardzo popularne na rynku. Można je znaleźć w różnych cenach i modelach, jak na przykład tutaj: https://www.morele.net/kategoria/soundbary-613/. Pod tym tajemniczym pojęciem, kryje się zintegrowany system dźwiękowy, który został umieszczony w głośniku. Cechuje się zwykle wąską obudową i ma podłużny kształt. Jednymi z najbardziej lubianych modeli są te, które składają się z dwóch głośników. Sprzęty bardziej zaawansowane, a przy tym także bardziej kosztowne mogą  się składać nawet z kilkunastu głośników. Posiadacze soundbarów to zwykle miłośnicy dźwięku w doskonałej jakości. Dlaczego warto kupić soundbar? W zwykłym sprzęcie telewizyjnym wewnętrzne głośniki są dosyć ograniczone. Dzięki soundbarowi odbiorca słucha muzyki lub dźwięków w systemie akustyki 3D, który sprawia wrażenie, że dźwięk otacza słuchacza ze wielu stron. Dźwięk jest promieniowany przez głośniki sufitowe, a następnie odbija się od sufitu pod takim kątem, że wrażenia dźwiękowe budują przestrzeń nad głową odbiorcy. 

Co to jest kino domowe

Kino domowe to najprościej mówiąc zestaw urządzeń: zarówno audio, jak i wideo. Pozwalają one na symulacje wrażeń obrazu i dźwięku, których można doświadczyć w kinie z perspektywy własnej kanapy. Ten spektakularny obraz i dźwięk jest możliwy dzięki połączeniu kilku sprzętów, co zwykle wymaga także odpowiedniej ilości miejsca do rozstawienia sprzętu. Zestaw kina domowego jest od razu gotowy do użytkowania po podłączeniu. Poszczególne elementy tego sprzętu można skomponować na własną rękę.

Co lepsze – soundbar czy kino domowe?

Porównując soundbar z kinem domowym zdecydowanie ten pierwszy wygrywa rozgrywkę. Jest to rozwiązanie bardziej kompaktowe. Decyzja, który sprzęt wybrać jest dosyć subiektywna. Po pierwsze kino domowe to większy wydatek, który potrzebuje też większej przestrzeni i specjalnego rozmieszczenia. Po drugie pozwala się cieszyć efektami dźwiękowymi i wizualnymi. 

Soundbar to urządzenie nowej technologii, które nie zajmuje dużo przestrzeni i nawet w małym pomieszczeniu sprawdza się doskonale. Ceny soubdbaru są sporo niższe niż całe kino domowe. dlatego wielu osobom poleca się zakup soundbaru z większą liczbą głośników. Instalacja soundbaru to zwykle kilka kliknięć myszką lub pilotem, bo zwykle działa na bluetooth.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments