Porady i inspiracje

Ubezpieczenie lekowe – na czym polega?

Koszty leczenia w naszym kraju bywają naprawdę wysokie. Istnieją jednak pewne udogodnienia, dzięki którym za potrzebne leki, zapłacimy niższą cenę. Aby było to możliwe, należy skorzystać z ubezpieczenia lekowego.

  1. W jaki sposób można mieć tańsze leki?
  2. Jak działa ten rodzaj ubezpieczenia?
  3. Gdzie kupić ubezpieczenie lekowe?

Przyjrzyjmy się bliżej temu rodzajowi ubezpieczenia: komu przysługuje, jak z niego skorzystać oraz w jakich sytuacjach może być pomocne.

W jaki sposób można mieć tańsze leki?

Jednym ze sposobów, dzięki któremu obniżymy koszty naszych leków nawet o 80%, jest tzw. ubezpieczenie lekowe. Jest to taki dodatek do zakresu ochrony, który możemy zakupić do polisy ubezpieczeniowej. Przyczynić się to może to uzyskania sporej zniżki na zakup leków. Każdy, kto ma problemy zdrowotne, wie, że ceny lekarstw w Polsce mogą być naprawdę spore. Dołączając do tego wizyty u lekarzy, nierzadko prywatne, koszty te mogą znacznie obciążyć nasz budżet. Dlatego właśnie warto skorzystać z ubezpieczenia lekowego.

W Polsce znaleźć można różnego rodzaju firmy ubezpieczeniowe, które oferują tego typu rozszerzenia do polis. Ich dokładną ofertę oraz porównanie znajdziemy na https://porownywarka-ubezpieczen.pl. Należy uzupełnić formularz znajdujący się na stronie, a w wynikach pojawi się najkorzystniejsza opcja, którą warto wziąć pod uwagę.

Jak działa ten rodzaj ubezpieczenia?

Osoba, która jest ubezpieczona, w momencie wykupienia polisy ubezpieczeniowej, staje się posiadaczem specjalnej karty. Można nią płacić za leki w aptekach w sposób bezgotówkowy. Inną opcją jest dokonanie opłaty pieniędzmi i uzyskanie zwrotu od ubezpieczyciela na podstawie wydanego paragonu.

Warto pamiętać o tym, że podobnie jak w przypadku innych ubezpieczeń, tak i w ubezpieczeniu lekowym występują pewne wyłączenia. Oznacza to, że w przypadku pewnych okoliczności, pieniądze za leki nie zostaną zwrócone. Według niektórych ubezpieczycieli jest to: wojna i stan wojenny, spożywanie alkoholu lub środków odkurzających przez osobę ubezpieczoną czy też wada psychiczna, lub fizyczna, która została ujawniona przed 1 rokiem życia. Ubezpieczenie nie obejmuje również leczenia oraz diagnozowania niepłodności.

 Gdzie kupić ubezpieczenie lekowe?

W naszym kraju możliwość ubezpieczenia lekowego istnieje od 2012 roku. Jako pierwsze, polisę tę wprowadziło PZU, z czasem zaczęło być stosowane przez innych ubezpieczycieli. Ostatnimi czasy coraz częściej ubezpieczenie lekowe pojawia się w niektórych firmach jako benefit dla pracowników. Jest stosowane na podobnej zasadzie jak darmowe karnety na siłownie czy prywatny pakiet medyczny.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments