Bielsko-Biała Sport Cieszyn Żywiec

Poczuj się jak skoczek! Nowa atrakcja w Wiśle Malince

W Wiśle Malince powstała nowa nietypowa atrakcja dla turystów, narciarzy i klubów sportowych. Przy szkółce i wypożyczalni sprzętu narciarskiego pod wyciągiem Klepki stanęła przenośna skocznia narciarska dla każdego.

Niewielki obiekt o konstrukcji aluminiowej to część projektu “Twoja skocznia – skocznia dla każdego”. Pomysłodawcą projektu jest Dawid Jurga – skoczek narciarski amator, współzałożyciel sekcji skoków narciarskich w Łodzi, uczestnik Mistrzostw Świata Weteranów w skokach w Predazzo i Szczyrku, a z wykształcenia inżynier.

– Projekt powstał w celu umożliwienia spróbowania skoków przez każdą osobę. Ma złamać stereotyp, że skoki są tylko dla zamkniętej grupy osób z gór. Skoczyć może każdy fan skoków, może być to super zabawa dla najmłodszych, jak i dla doświadczonych kibiców skoków. Daje szanse poczuć się jak skoczek – mówi Dawid Jurga. Kto chciałby spróbować swoich sił, może umówić się telefonicznie – 604488061 lub 606208419 lub mailowo: twoja.skocznia@gmail.com

Jak dodaje Dawid Jurga, skocznia została zaprojektowana zgodnie z wymaganiami Międzynarodowej Federacji Narciarskiej i może również służyć klubom.

KB_zwie
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments