Bielsko-Biała Sport Cieszyn

Piękna seria sukcesów. Karatecy z cieszyńskiego Shindo nie zwalniają tempa

Blisko 200 zawodniczek i zawodników reprezentujących 26 klubów z Czech, Polski i Słowacji, rywalizowało w Otwartych Mistrzostwach Moraw i Śląska w karate. Zawody odbyły się w Jesenikach, przynosząc prawdziwy medalowy łup ekipie KS Shindo Cieszyn.

Oto zdobywcy miejsc na podium. Ze złota cieszyli się: Małgorzata Pyzia (kumite, 10-11 lat, kategoria +42 kg), Justyna Kowalczyk (kumite, 12-13 lat, do 50 kg), Michalina Szymala (kata, 5-7 lat) – puchar dla najmłodszej uczestniczki turnieju, Michał Goły (kata, 8-9 lat) – puchar dla najmłodszego zawodnika turnieju, Tymoteusz Czernik (kumite kadetów, do 60 kg). Srebro wywalczyły Maja Borzęcka (kata kadetek) i Maria Chrośnik (kata juniorek), która zdobyła do tego brązowy krążek (kumite do 59 kg). Brąz zdobyli jeszcze Zuzanna Skrzypulec (kumite kadetek, +54 kg), Piotr Szafarczyk (kumite, 12-13 lat, +60 kg) i Łukasz Polak (kumite seniorów, do 75 kg).

W sumie 16 zawodników KS Shindo zdobyło 11 medali (5 złotych, 2 srebrne, 4 brązowe), zaś na okrasę świetnego startu puchar dla najlepszego klubu zagranicznego.

– Od początku tego turnieju nasi zawodnicy dominowali walcząc na pełnych obrotach, wygrywając kilka konkurencji indywidualnych kumite i kata, co dało zwycięstwo w ogólnej klasyfikacji klubowej. Niektórzy nasi reprezentanci zakończyli swój start tuż za podium. To kolejny sukces w tym sezonie będący efektem ciężkiej pracy i systematyczności podczas treningów. Znowu mamy powody do dumy – mówi Piotr Szymala, prezes i trener cieszyńskiego klubu.