Wydarzenia Bielsko-Biała

Piękny gest młodej pary

Fot. Caritas

Już od 13 lat Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej organizuje akcję charytatywną „Tornister pełen uśmiechów”. Nie inaczej było i w tym roku. Tym razem organizatorów akcji spotkała jednak miła niespodzianka.

O potrzebujących dzieciakach pomyślała para nowożeńców – Agata i Łukasz (jak enigmatycznie zostali przedstawieni). Zamiast kwiatów poprosili gości weselnych o przyniesienie przyborów szkolnych, zabawek i słodyczy. Wszystko to młoda para przekazała następnie do bielskiego Caritasu.

Dary trafiły do szkolnych wyprawek, jakimi obdarowywane są dzieciaki w ramach akcji. Zabawki przekazano do Domu Matki i Dziecka Caritas. Z kolei zebrane w ten sposób słodycze znajdą się w paczkach organizowanych na Mikołaja dla dzieci z ubogich rodzin.

Akcja ma na celu przygotowanie wyprawek szkolnych dla dzieci z rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej. Jednym ze sposobów, w jaki można pomóc to uzupełnienie w przybory szkolne i inne potrzebne uczniom przedmioty plecaków szkolnych przygotowanych już wcześniej przez Caritas. Plecaki do skompletowania można było znaleźć w kościołach oraz biurze tej diecezjalnej organizacji charytatywnej. Można było również przynieść tam przygotowaną przez siebie wyprawkę szkolną lub przekazać pieniądze na jej zakup.

KBszpital
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Konstantynopolitańczykówna
Konstantynopolitańczykówna
14 dni temu

Czekam na parę nowożeńców, która zamiast wódki na stołach weselnych obdaruje dzieci w potrzebie.