Wydarzenia Bielsko-Biała

Pierwsza fontanna uruchomiona. Od maja będą tryskać pozostałe

Fot. Paweł Sowa, UM w Bielsku-Białej

Pierwsza fontanna w Bielsku-Białej już cieszy oczy. Wydział Gospodarki Miejskiej Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej uruchomił fontannę Castello Re zlokalizowaną w Parku Juliusza Słowackiego.

Gdy wiosna kwiatami rozkwita pełnią barw kolorów i coraz rzadziej pojawia się możliwość przymrozków, wtedy przychodzi czas na uruchamianie fontann. I tak stało się w Parku Słowackiego. Fontanna znowu działa po dłuższej niż sezon zimowy przerwie spowodowanej awarią.

Trzeba było odbudować systemy funkcyjne tej fontanny. Cały osprzęt fontanny – instalacje wodne, elektryczne, elektroniczne, dysze i oświetlenie – jest nowy, a praca dysz wodnych i oświetlenia została bardziej urozmaicona. Zdecydowano, że po odbiorze prac naprawczych i uruchomieniu tej fontanny pozostanie ona już czynna. Efekt jest bardzo interesujący i cieszy oczy korzystających z Parku Słowackiego. Pozostałe fontanny w mieście zostaną włączone 1 maja.

Wszystkie pozostałe fontanny, zarówno te w utrzymaniu Wydziału Gospodarki Miejskiej UM: Neptun na rynku, Syrenka przy Przechodzie Schodowym, Reksio przy moście na ul. 11 Listopada, Dmuchawiec – druga fontanna w Parku Słowackiego, Mały Satyr w murze zamkowym oraz Wulkan przy ul. Piastowskiej obok Bielskiego Centrum Kultury im. Marii Koterbskiej; jak i spółki Aqua – fontanna przy Teatrze Polskim oraz Troje Dzieci na placu Bolesława Chrobrego są obecnie sukcesywnie przygotowywane do uruchomienia z początkiem maja.

Źródło: Urząd Miejski w Bielsku-Białej

google_news