Pierwszy finał dla Trzyńca! – ZDJĘCIA

W pierwszym meczu finałowym Generali Česká Cup hokeiści Oceláři Trzyniec pewnie pokonali Dynamo Pardubice 3:0. Dla czerwono-białych to świetna zaliczka przed rewanżem na lodowisku rywali, który odbędzie się 12 września.

W pierwszej tercji spotkania rozgrywanego w środowy wieczór w WERK Arenie kibice nie zobaczyli bramek. Dopiero w 27. minucie gry debiutujący przed trzyniecką publicznością Filip Zadina znalazł sposób na świetnie broniącego golkipera z Pardubic. Natomiast w trzeciej części meczu gospodarze potwierdzili swoją dominację, zdobywając kolejne dwie bramki. Na listę strzelców odpowiednio w 50. i 52. minucie wpisywali się Miloš Roman i Martin Růžička, a przy obu tych trafieniach asysty zaliczył Matej Stránský. Na uwagę zasługuje również czyste konto, które zachował Jakub Štěpánek.

Zagraliśmy dobry mecz, w którym stworzyliśmy sobie mnóstwo szans na zdobycie gola. Rywale z Pardubic też zagrali solidnie, więc spotkanie stało na wysokim poziomie. Myślę, że jak na początek września to oba zespoły są w niezłej formie. Przed rewanżem mamy sporą zaliczkę, ale sport jest nieprzewidywalny. Pojedziemy tam zagrać mecz i zobaczymy, jak to wyjdzie – skomentował zawody Václav Varaďa, trener ekipy spod Jaworowego.