Wydarzenia Cieszyn

Pieszy widoczny – pieszy bezpieczny

Fot. KPP w Cieszynie

„Świeć przykładem. Nie tylko w Adwencie!” – to hasło przewodnie wspólnej akcji cieszyńskich policjantów i księży, którzy troszczą się o bezpieczeństwo pieszych na drodze.

Mundurowi odwiedzają parafie na Śląsku Cieszyńskim, rozmawiają z wiernymi i rozdają opaski odblaskowe podczas wieczornych mszy.

– Celem akcji jest dotarcie do jak największej ilości osób i przekazanie im cennych informacji dotyczących bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Nabożeństwa są ku temu doskonałą okazją. Spotkania miały już miejsce w Marklowicach oraz Zebrzydowicach. Stróże prawa podczas krótkich prelekcji informują o obowiązku noszenia elementów odblaskowych po zmroku i poza obszarem zabudowanym, jeżeli pieszy nie porusza się chodnikiem. Po zakończeniu każdego nabożeństwa przekazują wiernym zakupione przez „Caritas” opaski odblaskowe. Łącznie blisko 2000 takich elementów do końca tego roku trafi do mieszkańców w powiecie cieszyńskim. Bezpieczny pieszy to ten, który jest widoczny – przekonuje Krzysztof Pawlik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie.

google_news