Na sygnale Sucha Beskidzka

Pijana kobieta kierowała autem i „wpadła” przy budynku komendy policji

Fot. KPP Sucha Beskidzka

Takiej sytuacji nie pamiętają chyba najstarsi policjanci w Suchej Beskidzkiej. Przy budynku suskiej Komendy Powiatowej Policji mundurowi zatrzymali pijaną kobietę, która kierowała fordem mając 2 promile alkoholu!

Do tej niecodziennej sytuacji doszło wczoraj (7 listopada) przed godziną 1.00 na ulicy Mickiewicza w Suchej Beskidzkiej.

Przy budynku komendy policjanci zauważyli forda, którego kierowca zjechał z drogi uderzając kołem swojego auta w chodnik. Policjanci postanowili sprawdzić dziwne zachowanie osoby kierującej. Jak się okazało, za kierownicą siedziała pijana 44-letnia kobieta, która miała dwa promile alkoholu. Zdarzenie miało miejsce nie tylko przy budynku komendy, ale też i przy przejściu dla pieszych. Na szczęście w tym czasie nikt nie przechodził na drugą stronę ulicy. Policjanci zatrzymali prawo jazdy kobiecie, którą teraz będzie czekać sąd. Za popełnione przestępstwo grozi jej kara nawet do dwóch lat więzienia, utrata prawa jazdy i wysoka grzywna. Apelujemy do kierowców, aby nie wsiadać za kierownicę pod wpływem alkoholu, bo jazda w takim stanie może zakończyć się tragedią nie tylko dla samego kierowcy, ale też i dla osób postronnych. Alkohol zmniejsza szybkość reakcji, ogranicza pole widzenia, powoduje błędną ocenę i obniża koncentrację – podkreśla aspirant sztabowy Wojciech Copija, oficer prasowy komendanta powiatowego policji w Suchej Beskidzkiej.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Primum non bibere
Primum non bibere
6 miesięcy temu

Polityka proalkoholowa sprzyja pijaństwu, gdyby dzieci mogły mieć prawo jazdy to też by wielu z nich po pijanemu jeździlo, w sklepie przeważnie jest jedna Kasa czynna ta przy alkoholowym , w kolejce stoją dorośli i dzieci ,na pólkach historia narodu polskiego – pan Tadeusz, Sobieski ,Chopin , dziwne że jeszcze jpIl na butelce nie widnieje

czyt.
czyt.
6 miesięcy temu

Coraz częściej słyszy się że pijaną babę prowadzi samochód .