Na sygnale Oświęcim

Pijany kierowca po kolizji próbował zwiać

Jadąc samochodem marki chrysler pijany 45-latek wjechał w ogrodzenie w Jawiszowicach. Po tym wszystkim próbował jeszcze pieszo uciekać.

Do takiego zdarzenia doszło wczoraj (4 czerwca) około 14.00 na ulicy Białej w Jawiszowicach.

– 45-letni mieszkaniec gminy Brzeszcze uszkodził chryslerem ogrodzenie jednej z posesji, a następnie wjechał w krzewy znajdujące się na terenie ogrodu. Z relacji zgłaszających wynikało, że mieszkańcy, którzy byli świadkami zdarzenia, widząc, iż kierowca jest nietrzeźwy zabrali mu kluczyki od pojazdu. Po tym fakcie 45-latek uciekł pieszo z miejsca zdarzenia. Będący w pobliżu dzielnicowi chwilę później zatrzymali mężczyznę na sąsiedniej ulicy. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 2,5 promila alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do oświęcimskiej komendy policji – informuje aspirant sztabowy Małgorzata Jurecka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem alkoholu 45-latkowi grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi i konfiskata pojazdu jeśli badanie stanu trzeźwości wykaże, co najmniej 1,5 promila.

– W tym przypadku mężczyzna był jedynym właścicielem pojazdu. W związku z tym jego samochód został zabezpieczony na poczet przyszłej kary – dodaje Małgorzata Jurecka.

Fot. KPP Oświęcim

google_news