Sport Cieszyn

Kajto rusza w Rajdzie Polski. Mistrz świata przygotował dla kibiców specjalną strefę

Fot. mat.pras.

Kajetanowicz wystartuje w ORLEN 80. Rajdzie Polski. Mistrz świata i trzykrotny zwycięzca polskiego klasyka przygotował dla kibiców specjalną strefę.

Kajetanowicz potwierdził udział w ORLEN 80. Rajdzie Polski, który stanowi w tym roku siódmą rundę WRC. Dla rajdowego mistrza świata będzie to trzeci start w tym sezonie, który na żywo będą mogli śledzić polscy kibice. Specjalnie dla nich trzykrotny zwycięzca polskiego klasyka przygotował specjalną strefę, a jego zespół ORLEN Rally Team gadżety i niespodzianki.

Kajetanowicz wygrywał Rajd Polski trzykrotnie, otwierając sobie drogę do europejskich, a następnie międzynarodowych sukcesów. Żaden inny polski kierowca nie ma na koncie tylu zwycięstw w rodzimym klasyku. W zeszłym sezonie mistrz świata WRC2 Challenger pokonał mazurskie szutry w samochodzie oznaczonym numerem zero, co stanowiło element przygotowań do Rajdu Sardynii. Tym razem duet Kajetanowicz i Szczepaniak do Mikołajek wybiera się po włoskich zmaganiach, w których Polacy uplasowali się na czwartym miejscu w WRC2 Challenger, mijając się z podium o niespełna cztery sekundy i zostawiając za sobą ponad 30 rywali. Załoga ORLEN Rally Team ma na koncie w tym sezonie dopiero dwa starty w Rajdowych Mistrzostwach Świata, kolejnym będzie długo wyczekiwana, polska runda.

Tegoroczny, jubileuszowy ORLEN 80. Rajd Polski to największa i najbardziej prestiżowa impreza motorsportowa w kraju. Mazurskie zawody będą wielkim świętem dla rajdowych fanów, którzy od dawna nie mieli okazji oglądać na żywo jazdy mistrza świata i wielokrotnego mistrza Europy. Jeszcze przed zakończonym w niedzielę Rajdem Sardynii Kajetanowicz testował Škodę Fabię Rally2 na szutrach Warmii i Mazur, aby jak najlepiej przygotować się do zbliżającej się, rodzimej rundy WRC. Najbardziej utytułowany polski kierowca rajdowy jest pozytywnie nastawiony przed startem w krajowym klasyku, zwłaszcza że spodziewa się fantastycznej atmosfery i wielu biało-czerwonych flag wzdłuż odcinków specjalnych. Kajetanowicz apeluje o bezpieczne kibicowanie naszym załogom i zaprasza do strefy serwisowej ORLEN Rally Team, w której nie zabraknie emocji dla miłośników rajdów samochodowych.

– Z radością wezmę udział w ORLEN 80. Rajdzie Polski i z dumą będę reprezentować biało-czerwone barwy. To będzie wielkie święto dla kibiców, ale też dla nas – kierowców. Bo choć będziemy konkurować na odcinkach, to pojedziemy razem w zgodnym celu – aby przysporzyć powodów do radości wszystkim obserwującym rajd na miejscu i przed telewizorami. Mazury ugoszczą w tym roku najszybsze załogi świata i na cztery dni staną się areną zmagań na najwyższym poziomie. Jestem przekonany, że wzdłuż tras powiewać będą biało-czerwone flagi, a nasi kibice pokażą światu, jak cieszą się tym sportem. Mam nadzieję, że wspólnie stworzymy wyjątkowe widowisko. Już nie mogę się doczekać! Cały zespół ORLEN Rally Team intensywnie pracował, jesteśmy gotowi do walki i bardzo cieszę się na spotkanie z Wami. Kibicujcie bezpiecznie i odwiedzajcie nas w parku serwisowym, bo czekają na Was niespodzianki – zaapelował mistrz świata WRC2 Challenger, Kajetan Kajetanowicz.

ORLEN 80. Rajd Polski odbędzie się w dniach 27-30 czerwca. Załogi będą rywalizować na 19 odcinkach specjalnych o łącznej długości 304,10 km. Pierwszy z nich rozegrany zostanie w czwartek o godz. 19:05, poprzedzi go ceremonia startu na rynku w Mikołajkach zaplanowana na godz. 17.00. Polski klasyk jest drugim, po Monte Carlo, najstarszym rajdem na świecie.

google_news