Na sygnale Oświęcim

Pijany tatuś na placu zabaw. Pod opieką miał syna

Fot. Policja Oświęcim

Policyjni przewodnicy psów służbowych zatrzymali w ubiegłą sobotę 49-letniego mieszkańca Oświęcimia, który będąc w stanie nietrzeźwości miał pod opieką swojego 7-letniego syna. Nietrzeźwego, przebywającego z dzieckiem na placu zabaw, zauważyły osoby postronne.

W sobotę po południu policyjni przewodnicy wykonywali patrol w rejonie jednego z oświęcimskich osiedli mieszkaniowych. Tuż po godz. 17 otrzymali polecenie udania się na plac zabaw, na którym miał przebywać nietrzeźwy mężczyzna z małym chłopcem. Mundurowi natychmiast udali się we wskazane miejsce. Okazało się, że 49-letni mieszkaniec Oświęcimia ma w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Małoletni został przekazany pod opiekę rodziny.

Wobec mężczyzny wszczęto postępowanie w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty zdrowia bądź życia małoletniego, nad którym miał obowiązek opieki. Za popełnione przestępstwo grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności. Materiały dotyczące ujawnionego zaniedbania w sprawowaniu opieki zostaną również przekazane do Sądu Rejonowego w Oświęcimiu Wydziału Rodzinnego i Nieletnich. Stan, w jakim mężczyzna sprawował opiekę, może świadczyć o jego uzależnieniu od alkoholu, więc odrębny wniosek zostanie również skierowany do Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Na podziękowania za prawidłową reakcję zasługują osoby, które powiadomiły służby o zdarzeniu. Apelujemy o reagowanie na przypadki przemocy lub zaniedbania wobec dzieci, seniorów oraz osób z niepełnosprawnością – poinformowała oświęcimska policja.

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments