Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn

Piłki już w rękach dzieci. Szczyrk Salmopol nieoficjalnie zainaugurował mundial | ZDJĘCIA

Fot. Dorota Krehut-Raszyk

Choć do Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej Katar 2022 zostały jeszcze niecałe dwa miesiące, w Beskidach czuć już przedsmak rozgrywek. Wszystko dzięki piłkom, które rozdał dzieciom i młodzieży ks. Jan Byrt, proboszcz parafii ewangelicko-augsburskiej w Szczyrku Salmopolu.

Duchowny od kilku miesięcy zbierał piłki, by rozdać je podczas nabożeństwa poprzedzającego mistrzostwa w Katarze. Jako że, w listopadzie i grudniu, gdy zostaną one rozegrane, w górskich miejscowościach powiatu cieszyńskiego i bielskiego będzie już pewnie biało, wpadł na pomysł, by zaprosić dzieci do kościoła wcześniej. O inicjatywie pisaliśmy tutaj i tutaj.

– Cieszę się, że rodzice z dziećmi odpowiedzieli na to zaproszenie. Za nami wspaniałe nabożeństwo, pełne Słowa Bożego i uwielbienia, na koniec którego rozdaliśmy piłki, książki i czapeczki. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Niech dzieci kochają Jezusa i kopią w piłkę póki jest u nas ciepło. Piłek jeszcze trochę zostało, dlatego tuż przed mundialem zaprosimy ich na kolejne nabożeństwo, w trakcie którego będziemy modlić się o bezpieczne rozgrywki – mówi ks. Jan Byrt.

Fot. Dorota Krehut-Raszyk

 

google_news
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
?
?
1 rok temu

Ksiądz preferuje chłopców.

Kamil
Kamil
1 rok temu

Celebryta do modlitwy nie robienia głupiej sławy.