Play-off: Trzyniec – Pardubice 2:2

Trwa seria półfinałowa play-off hokejowej Extraligi, w której Oceláři Trzyniec rywalizują z Dynamem Pardubice. Po czterech spotkaniach jest remis 2:2.

W pierwszych dwóch meczach półfinałowych, rozegranych w Pardubicach, czerwono-biali zanotowali porażkę 2:4 i zwycięstwo 3:0. Wczoraj, już w WERK Arenie, obrońcy tytułu wygrali 2:1 i dziś liczyli na kolejny sukces. Niestety tym razem gospodarzom ściany nie pomogły i wiktorię zanotował zespół Dynama.

O triumfie zwycięzców sezonu zasadniczego zadecydowała trzecia tercja. W pierwszych dwóch kibice nie zobaczyli gola, natomiast w 44. prowadzenie przyjezdnym dał Lukáš Sedlák. “Stalownicy” próbowali wyrównać, ale nie potrafili znaleźć sposobu na pardubicką defensywę. Tymczasem Tomáš Hyka w ostatniej minucie gry posłał krążek do pustej bramki, ustalając wynik na 0:2.

Kolejny mecz na lodowisku przeciwnika 10 kwietnia a do WERK Areny seria wróci w środę, 12 kwietnia.