Wydarzenia Bielsko-Biała Czechowice-Dziedzice Żywiec

„Pluszaki ratują zwierzaki” – finał akcji już 6 kwietnia

W sobotę, 6 kwietnia, zapraszamy na finał akcji „Pluszaki ratują zwierzaki”, której inicjatorem jest Fundacja Ekologiczna ARKA, a partnerem Galeria SFERA. Podczas charytatywnego kiermaszu będzie można kupić zabawki za symboliczną kwotę, która następnie zostanie przekazana Fundacji Mysikrólik, aby ratować dzikie zwierzęta.

Przez cały marzec trwała zbiórka zabawek w Punkcie Informacyjnym Galerii SFERA. Nadszedł czas na charytatywny kiermasz, podczas którego pluszaki zostaną wystawione na sprzedaż.

Akcja „Pluszaki ratują zwierzaki” została bardzo ciepło przyjęta przez naszych klientów, którzy dostarczyli ponad tysiąc maskotek, gier planszowych, puzzli, klocków, bajek na płytach DVD. Cieszymy się, że trafią one w ręce innych dzieci, a jednocześnie pomogą zwierzętom, znajdującym się pod opieką Fundacji Mysikrólik – mówi Monika Magner, Dyrektor Galerii SFERA.

Akcja ma wymiar nie tylko charytatywny, ale również ekologiczny. Zwraca uwagę na problem odpadów oraz pokazuje, że wielu przedmiotom można nadać drugie życie. Dochód uzyskany ze sprzedaży zabawek zostanie przeznaczony Fundacji Mysikrólik – Na Pomoc Dzikim Zwierzętom z Bielska-Białej. Fundacja pomaga chorym i potrzebującym zwierzętom, które mieszkają w okolicznych lasach, na polach i łąkach m.in.: ptakom, lisom, sarnom, jeżom i wszystkim zwierzętom, które są ranne lub chore i nie poradzą sobie samodzielnie na wolności. Fundacja prowadzi także zajęcia edukacyjne dla dzieci.

To kolejne pomysł wpisujący się w nasz program edukacyjny „Dajemy rzeczom drugie życie”, w którym zachęcamy do nowoczesnego i odpowiedzialnego podejścia do naszych odpadów. Wiele rzeczy możemy naprawić lub przekazać organizacji społecznej – wyjaśnia Wojciech Owczarz, Prezes Fundacji ARKA –

Pierwszy w Bielsku-Białej charytatywny kiermasz zabawek, już w najbliższą sobotę, 6 kwietnia we foyer Galerii II.

navigate_before
navigate_next

KB_42_2021
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments