Wydarzenia Bielsko-Biała

Po mszy – szczepienie. Akcja pediatryka w bielskiej katedrze

Katarzyna Czauderna, dyrektor Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej. Fot. Szpital Pediatryczny

W niedzielę, 12 września, będzie się można zaszczepić po mszach w katedrze św. Mikołaja w Bielsku-Białej. Akcję organizuje Szpital Pediatryczny.

Punkt szczepień zostanie utworzony na plebanii. Będzie się można zaszczepić po mszach o 8.00, 9.30, 11.00 i 12.30. Do wyboru jest jednodawkowa szczepionka firmy Johnson & Johnson oraz dwudawkowa Comirnaty firmy Pfizer.

– W tym dniu mogą zostać zaszczepione wszystkie chętne, zdrowe osoby powyżej 16. roku życia, przy czym należy pamiętać, że w przypadku osób niepełnoletnich konieczna jest obecność rodzica i wyrażenie przez niego zgody na szczepienie. Wystarczy mieć ze sobą dowód osobisty. Szczepienia wykonywać będą doświadczone pielęgniarki ze Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej, które udostępnią ankiety kwalifikacyjne, informacje o stosowanej szczepionce i możliwych objawach niepożądanych, a w przypadku jednodawkowej szczepionki zostanie również – zaraz po szczepieniu – wydrukowany certyfikat potwierdzający zaszczepienie – przybliżają w pediatryku.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hipokr.
Hipokr.
1 rok temu

Ta pani już była szczepiona w KB przed kilku miesiącami ,który to już raz ,czwarty ?

Konstantynopolitańczykówna
Konstantynopolitańczykówna
1 rok temu
Reply to  Hipokr.

Zdjęcie pochodzi z archiwum Szpitala Pediatrycznego i pokazuje kilka miesięcy temu jak szczepiła się pani dyrektor. O co chodzi?, chyba Hipokrates, po kropce w nicku.