Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn

Po wyborach w Ustroniu. Głosowały 294 osoby

Fot. z archiwum diecezji cieszyńskiej

W ostatnią niedzielę, w parafii ewangelicko-augsburskiej w Ustroniu, miało miejsce tzw. wyborcze zgromadzenie parafialne, które miało na celu wybór proboszcza.

Nad przebiegiem spotkania czuwał ks. dr Adrian Korczago, zwierzchnik diecezji cieszyńskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce. Jedynym kandydatem na urząd proboszcza luterańskiej parafii w Ustroniu był ks. Dariusz Lerch, który od dziesięciu lat jest z nią związany (na zdjęciu). Na 294 głosujących, “za” jego kandydaturą głosowało 287 osób, pięć się wstrzymało, a dwa głosy były nieważne.

Ks. Dariusz Lerch urodził się 15 listopada 1985 roku w Wodzisławiu Śląskim. W latach 2006-2011 studiował teologię ewangelicką w Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie. Uzyskał tytuł magistra teologii na podstawie pracy “Ewangelickie Duszpasterstwo Wojskowe 1995-2010. Aspekty organizacyjno-prawne”. W 2011 roku został skierowany przez biskupa Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce na praktykę kandydacką do parafii w Wiśle, a następnie, od 1 września tego samego roku, do Ustronia, gdzie z dniem ordynacji, 9 lutego 2013 roku, został wikariuszem, a od 2020 roku był proboszczem pomocniczym. Ks. Dariusz Lerch jest żonaty, ma dwójkę dzieci.

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments