Kultura i rozrywka Wadowice

Przy lampce z New Bone

Fot. Materiały prasowe

Krakowski kwintet muzyczny New Bone wystąpi w sali kameralnej Wadowickiego Centrum Kultury.

W żargonie muzycznym „new bone” oznacza sekcję dętą blaszaną. Odzwierciedla to skład krakowskiej grupy. Liderem i kompozytorem większości utworów grupy jest znakomity trębacz Tomasz Kudyk. W grudniu 2019 roku Kudyk nagrał z New Bone szósty album zatytułowany „Longing” dedykowany ojcu, Janowi Kudykowi, nieżyjącemu liderowi krakowskiego zespołu Jazz Band Ball Orchestra. JBBO jest najstarszym w Polsce zespołem, grającym do dziś tradycyjną odmianę jazzu.

Nie tylko sekcja dęta jest mocną stroną New Bone. Grającego z zespołem od 2013 roku Dominika Wanię uznano za jednego z najciekawszych pianistów jazzowych w Polsce. Wania jest muzykiem sesyjnym, ale też pedagogiem i przy okazji zdobywcą trzech Fryderyków. Artysta w swojej karierze współpracował wieloma znakomitymi muzykami m.in. Tomaszem Stańko i Marcusem Millerem. Należy też do wąskiego grona artystów nagrywających dla ECM Records. Jego autorska płyta „Lonely Shadows” jest pierwszym w historii, solowym albumem polskiego muzyka, wydanym przez tę najbardziej prestiżową wytwórnię jazzową na świecie.

Grupa New Bone wystąpi w składzie: Tomasz Kudyk – trąbka, Bartłomiej Prucnal – saksofon altowy, Dominik Wania – piano, Maciej Adamczak – bass, Dawid Fortuna – instrumenty perkusyjne.

Koncert „Przy lampce” – piątek, 12 listopada o godz. 19.00.
Szczegóły: tel. 33 82 331 56; kom: 730 258 017; www.wck.wadowice.pl

 

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments