Cieszyn Kultura i rozrywka

Podaruj bibliotece książkę lub czasopisma

Fot. Biblioteka Miejska w Cieszynie

Fundacja Edukacji Nowoczesnej z Warszawy oraz Fundacja Moderna z Jeleniej Góry przekazały niedawno Filii Specjalistycznej Biblioteki Miejskiej w Cieszynie 100 książek mówionych w formacie DAISY, zaadaptowanych do potrzeb osób niewidomych i słabowidzących. Jednocześnie cieszyńska biblioteka kontynuuje akcję, której celem jest wzbogacenie księgozbioru o ciekawe tradycyjne książki i czasopisma. Placówka dysponuje bowiem skromnymi funduszami na zakup nowych książek i czasopism.

„Jeżeli przeczytałeś książki lub gazety, które warto polecić innym – przekaż je do Biblioteki Miejskiej w Cieszynie, żeby mogły służyć naszym czytelnikom” – apelują nadolziańskie bibliotekarki.

Ich akcja będzie trwać przez cały 2024 r. W jej ramach do biblioteki można przekazać literaturę piękną dla dorosłych i dla dzieci (w tym lektury), literaturę popularnonaukową oraz tygodniki i miesięczniki.

„W wypadku czasopism prosimy o numery z 2024 r. Stan książek i czasopism powinien być dobry. Najlepiej, gdyby były to książki nowe, bo tych w tym roku będzie nam najbardziej brakować. Liczymy na Państwa pomoc i za wszystkie dary już dziś serdecznie dziękujemy – piszą cieszyńskie bibliotekarki.

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments