Wydarzenia

Podjęcia z wody, holowania łódek, dyscyplinowanie amatorów kąpieli. Tak wyglądała służba na Jeziorze Międzybrodzkim

Przez kilka miesięcy policyjni motorowodniacy z Gilowic czuwali nad bezpieczeństwem osób wypoczywających nad Jeziorem Międzybrodzkim. Sezon został zakończony, a teraz ich łódź opuściła jezioro.

W powiecie żywieckim działają dwa sezonowe ogniwa wodne – przy Komisariacie Policji w Łodygowicach, którego policjanci pełnią służbę na Jeziorze Żywieckim oraz przy Komisariacie Policji w Gilowicach, którego mundurowi strzegą bezpieczeństwa osób wypoczywających nad Jeziorem Międzybrodzkim. Podjęcia z wody, holowania łódek, działalność profilaktyczna, czy też dyscyplinowanie amatorów kąpieli – to codzienne zajęcia pływających policjantów.

Policjanci dbają również o bezpieczeństwo miłośników sportów wodnych podczas licznych regat, które odbywają się na jeziorach. – Lato w tym roku obfitowało w wysokie temperatury, dlatego też wypoczywających nad jeziorami było rekordowo dużo. Dzięki zaangażowaniu policjantów oraz dobrej współpracy z innymi służbami, wszyscy, którzy spędzali lato nad jeziorami, byli bezpieczni. Sezon zakończył się w minionym tygodniu – informuje żywiecka komenda.

Łódź, która przez kilka miesięcy służyła policjantom z Gilowic, została teraz wyjęta z wody i przetransportowana do pomieszczeń garażowych Komendy Powiatowej Policji w Żywcu. W okresie jesienno-zimowym poddana zostanie przeglądom technicznym oraz konserwatorskim. Wszystko po to, aby w przyszłym roku z powodzeniem mogła służyć policjantom dbającym o bezpieczeństwo wczasowiczów.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments