Wydarzenia Wadowice Oświęcim

Podolsze: Będzie nowa droga!

Fot. Bogdan Szpila

Protesty mieszkańców Podolsza domagający się obwodnicy przyniosły skutek.

Wojewoda małopolski zezwolił na budowę traktu omijającego wioskę. Kończy to batalię mieszkańców Podolsza starających się od lat, by przez centrum wioski nie jeździły tiry oraz pojazdy z turystami zmierzającymi (szczególnie w weekendy) do Energylandii w Zatorze.

Urząd Miejski w Zatorze poinformował, że „zgodnie z deklaracjami Inwestora i Wykonawcy, złożonymi na spotkaniach z mieszkańcami Podolsza, Projektant złożył i uzupełnił w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim dokumentację techniczną budowy Obwodnicy Zatora, Podolsza w ciągu drogi wojewódzkiej nr DW 781, a Wojewoda Małopolski w dniu 9.08.2019 r. wydał decyzję nr 27/2019 o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) dla powyższej inwestycji”.

Podpisany przez wojewodę dokument pozwala na rozpoczęcie inwestycji.

Obwodnica znacznie ułatwi podróżowanie także jadącym z regionu Chrzanowa oraz Zagłębia w kierunku Wadowic, Zachodnich Beskidów, Podhala czy Tatr.

2
Skomentuj

avatar
2 Komentarzy
0 Odpowiedzi
0 Śledzących
 
Najwięcej odpowiedzi
Najgorętsze komentarze
2 Komentarzy
GośćEkolog Ostatnio komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Gość
Gość
Gość

Nikt nie wybuduje tej obwodnicy za 16mln, bo za taką kwotę firma wygrała przetarg 3 lata temu. Teraz to jest koszt że 3 razy większy. Po 3 latach jest pozwolenie i co z tego.

Ekolog
Gość
Ekolog

Nie będzie obwodnicy, gdyż w tym miejscu żyją rzadko spotykane pająki i szczury.