Bielsko-Biała Na sygnale

Podziękowania dla odważnego czechowiczanina – obezwładnił nożownika

Fot. KMP B-B

Komendant bielskiej policji inspektor Krzysztof Herzyk osobiście podziękował wczoraj 47-letniemu mieszkańcowi Czechowic-Dziedzic, który chciał pozostać anonimowym, za jego bohaterską i obywatelską postawę. Mężczyzna obezwładnił bowiem nożownika, który poważnie ranił swojego kompana na jednej z czechowickich ulic. Zdarzenie miało miejsce wieczorem 11 czerwca.

Jadąc samochodem ulicą Niepodległości 47-latek zauważył dwóch mężczyzn. Jeden z nich zaatakował drugiego nożem zadając mu ciosy w szyję i głowę. Jak się później okazało byli to znajomi, którzy chwilę wcześniej się posprzeczali. Wiele się nie namyślając mężczyzna zatrzymał wóz i ruszył na ratunek. Obezwładnił napastnika i wytrącił z mu z ręki nóż, po czym wezwał policję.

Fot. KMP B-B

Okazało się, że nożownik jest pijany (prawie 2,5 promila), a na dodatek poszukuje go niemiecka policja za popełnione na terenie tego kraju przestępstwa. Napastnik trafił na trzy miesiące do aresztu, gdzie poczeka na rozprawę sądową. Grożą mu nawet 3 lata więzienia.

Komendant dziękując mieszkańcowi Czechowic-Dziedzic za odwagę zaznaczył, że dzięki jego postawie napadnięty człowiek uszedł z życiem, a sprawca tego napadu został aresztowany.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
maniek
maniek
1 rok temu

Gość z jajami – brawo