Bielsko-Biała Sport Cieszyn Żywiec

Polacy w formie

Fot. z oficjalnego fanpage’a Piotra Żyły

W najbliższy weekend w niemieckim Klingenthal rozegrany zostanie finał FIS Grand Prix w skokach narciarskich. 4 października odbędą się kwalifikacje do ostatniego tego lata konkursu indywidualnego, który zaplanowano na sobotnie popołudnie.

Trener Michał Doležal ogłosił skład naszej reprezentacji na te  zawody. Na obiekcie HS-140 zaprezentuje się siedmiu biało-czerwonych. W kwalifikacjach wystartują wszyscy zawodnicy z Kadry Narodowej A, czyli: Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Jakub Wolny, Maciej Kot i Stefan Hula, a także Klemens Murańka z Kadry Narodowej B.

Przed ostatnimi w sezonie zawodami FIS Grand Prix liderem cyklu jest Japończyk Yukiya Sato, który zgromadził dotychczas 270 pkt. i wyprzeda o 10 pkt. Dawida Kubackiego. Czołową “10” cyklu zamyka Piotr Żyła, który do tej pory wywalczył 145 punktów.

Przed finałowymi startami w Klingenthal biało-czerwoni są w bardzo dobrej dyspozycji. Podopieczni Michała Doležala zdominowali niedzielny konkurs FIS Grand Prix w austriackim Hinzenbach i wywalczyli dwa miejsca na podium. Zwycięstwo odniósł Dawid Kubacki, a trzeci był Piotr Żyła. W pierwszej “10” zameldował się również Maciej Kot, który uplasował się na piątej pozycji. 

1
Skomentuj

avatar
1 Komentarzy
0 Odpowiedzi
0 Śledzących
 
Najwięcej odpowiedzi
Najgorętsze komentarze
1 Komentarzy
kibic Ostatnio komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
kibic
Gość
kibic

Nie podniecajcie sie,zima jest ważna.