Kultura i rozrywka Wadowice

Polami, po miedzach i błocku…

Od blisko ćwierć wieku uczniowie Szkoły Podstawowej w Brodach każdej wiosny wyruszają na całodniową wędrówkę.

Trasa tegorocznego, XXIV Rajdu „Wagabunda” prowadziła przez Brody, Leńcze, Barwałd Górny i Średni, Lanckoronę oraz Stronie. Ponieważ rok 2023 Senat RP uchwałą ustanowił Rokiem Mikołaja Kopernika, słynny astronom został wybrany na patrona Rajdu.

W trakcie wędrówki drużyny rozwiązywały test wiedzy o Koperniku. Zwyciężyli uczniowie klasy 7 SP w Brodach. Wśród gości uczestniczących w rajdzie, najlepsza była klasa 8 ze szkoły w Barwałdzie Średnim, która zdobyła okolicznościowy puchar. Spośród gospodarzy (SP w Brodach) najlepsi okazali się również ósmoklasiści. W kategorii klas młodszych zwyciężyła klasa 2a. Puchar trafił również do oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej w Brodach.

Pieczę nad przebiegiem imprezy sprawował nauczyciel Szkoły Podstawowej w Brodach Jacek Wojewodzic, a patronat honorowy objęli: Burmistrz Miasta Kalwaria Zebrzydowska, Burmistrz Miasta i Gminy Frombork, Centrum Nauki Kopernik oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej w Brodach.

Uczestnicy otrzymali liczne prezenty – między innymi wejściówki do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, mapy turystyczne, książki, długopisy, smycze, gry logiczne i słodycze – ufundowane przez licznych sponsorów.

navigate_before
navigate_next

google_news