Na sygnale Oświęcim

Polanka Wielka: List gończy i narkotyki

Fot. KPP Oświęcim

Policjanci zatrzymali w Polance Wielkiej 24-latka, który był poszukiwany listem gończym. Ale to jeszcze nie wszystko, bo w pomieszczeniu, gdzie się ukrywał, znaleziono ponad 100 porcji marihuany i wagę elektroniczną.

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu wpadli na trop 24-latka, którego od kilku miesięcy poszukiwał Sąd Okręgowy w Krakowie. Mężczyzna uchylał się od odbycia kary więzienia za przestępstwo przeciwko życiu i zdrowiu. Do zatrzymania poszukiwanego doszło w jednym z domów w Polance Wielkiej.

Podczas przeszukiwania budynku policjanci natrafili na zamknięte drzwi do jednego z pomieszczeń znajdujących się na parterze. Zdecydowali się je wyważyć. W chwili, gdy drzwi puściły znajdujący się wewnątrz 24-latek wyskoczył przez okno, lecz i tam czekali już na niego policjanci. Podczas przeszukania posesji funkcjonariusze zabezpieczyli dwa worki foliowe, w których znajdował się susz roślinny oraz waga elektroniczna. Zatrzymany mężczyzna trafił do oświęcimskiej komendy. Przeprowadzone badanie zabezpieczonego suszu wykazało, że to marihuana, z której mogło powstać ponad 100 porcji narkotyku. Następnego dnia 24-latka osadzono w jednym z zakładów karnych, gdzie spędzi trzy lata. Kolejne trzy lata pozbawienia wolności grożą mu również za posiadanie narkotyków – informuje aspirant sztabowy Małgorzata Jurecka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

google_news
E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Richard
Richard
4 miesięcy temu

A ile to jest porcja marihuany? Pół szklanki, dwa plastry, łyżka stołowa? Garść, jeden gram? Bo nigdy nie wiem wg czego się mierzy porcje. A jak ktoś ma większą huć to jest porcja double czy regular.