Wydarzenia Wadowice

Polityczny test

Starosta wadowicki Eugeniusz Kurdas i wicestarosta Beata Smolec. Fot. Bogdan Szpila

Niespodzianki nie było. Radni Rady Powiatu Wadowickiego głosami koalicji PiS – Kukiz’15 udzielili wotum zaufania i absolutorium Zarządowi Powiatu.

Najważniejszymi wydarzeniami obrad dzisiejszej (27 czerwca) sesji Rady Powiatu Wadowickiego było udzielenie wotum zaufania i absolutorium Zarządowi Powiatu. Za udzieleniem wotum zaufania opowiedziało się 18 radnych (głównie PiS i Kukiz’15), przeciwko był Kazimierz Mostowik, a 7 wstrzymało się od głosu.

Głosując nad absolutorium, 16 radnych było za, nikt nie był przeciw, a 9 wstrzymało się.
Głosując, oceniano obecny zarząd jak i również zarząd poprzedniej kadencji w 2018 roku, który zmienił się w wyniku ubiegłorocznych jesiennych wyborów.

Zarząd Powiatu Wadowickiego tworzą: starosta Eugeniusz Kurdas, wicestarosta Beata Smolec oraz członkowie – Małgorzata Targosz-Storch, Marek Ciepły i Mirosław Sordyl.

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hermenegilda
Hermenegilda
4 lat temu

Niespodzianki jak dotąd nie było nigdy przy absolutorium, podkładką dla łatwości tematu jest opinia z RIO. Ale gorzej jest po raz pierwszy i może być w przyszłości przy wotum zaufania bo tutaj nie tylko brane jest pod uwagę wykonanie budżetu. Ale przy koalicji nie ma problemu bo jest większość i tylko cud mógłby się stać (rozłam). Albo nagły najazd mieszkańców, którzy również mają prawo wziąć udział w debacie nad wotum zaufania. Ale o tym nie bardzo powszechnie wiedzą. Czy była debata przy wotum zaufania? – nie wiadomo z opisu redaktora.