Sport

Ponad 210 dzieci pobiegło po śladach niedźwiadka. Wisła się cieszy

Fot. UM w Wiśle

Rekordowa ilość dzieci wzięła udział w III edycji Biegu Śladami Wiślańskiego Niedźwiadka. Na starcie stanęło ponad 210 chłopców i dziewczynek, by dobrze się bawić, spędzić aktywnie czas i walczyć o cenne nagrody.

– Frekwencja bardzo pozytywnie nas zaskoczyła. W poprzedniej edycji w biegu udział wzięło około 130 osób. Bardzo się cieszymy, że aż tyle dzieci pojawiło się na starcie – cieszy się kierownik zawodów, Karina Czyż z Referatu Promocji, Turystyki, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Wiśle. W głównej mierze byli to młodzi mieszkańcy perły Beskidów, ale nie zabrakło także dzieci z innych gmin powiatu cieszyńskiego oraz z bardziej odległych miejscowości – Rybnika, Jastrzębia-Zdroju, Gliwic, Tychów, Rudy Śląskiej, Sosnowca czy Bielska-Białej oraz gości z Ukrainy. Dzięki nim bieg zyskał rangę zawodów międzynarodowych.

W najmłodszej kategorii dzieci z roczników 2016 lub młodszych na dystansie 100 m wśród dziewczynek zwyciężyła Wiktoria Cieślar, a wśród chłopców Marek Podżorski – oboje z Wisły. Kolejna kategoria (2015-2013) z dystansem 450 m padła łupem Matyldy Kruk z Gliwic i Mateusza Bernaczka z Jaworzynki. Dzieci z roczników 2012-2011 biegały 800 m i tutaj najlepsi okazali się Kira Hudz z Ukrainy oraz Jan Bielesz z Istebnej. Najstarsza grupa miała do pokonania 1200 m, a pierwsi na mecie zameldowali się Amelia Juroszek z Istebnej i Tomasz Cieślar z Wisły.

Dekoracji najlepszych wspólnie dokonali burmistrz Wisły, Tomasz Bujok oraz Sławomir Wantulok, przewodniczący Komisji Promocji, Turystyki, Kultury i Sportu wiślańskiej Rady Miasta Wisła.

Fot. UM w Wiśle

google_news
E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments